Menu

Shoes that Kobe Bryant donated to teenage LeBron James on auction

Shoes that Kobe Bryant donated to teenage LeBron James on auction
LeBron James (na zdj.) chodził w butach swego idola, chociaż były dla niego o numer za małe... (Fot. PAP/EPA)
Just over a year after Bryant's tragic death, fans have the opportunity to bid on the sneakers that this unforgettable basketball player gave as a gift to current basketball virtuoso LeBron James at their first meeting in 2002.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

LeBron James, obecny filar Los Angeles Lakers, czyli dawnego klubu Bryanta, w 2002 roku miał 18 lat i grał w licealnej drużynie St. Vincent – St. Mary High School. Do "dorosłej" koszykówki wdarł się z impetem w 2003 roku, gdy został wybrany z pierwszym numerem w drafcie NBA przez Cleveland Cavaliers. Nieco wcześniej jego talent dostrzegł Bryant i podarował mu swoje buty. O tym niezwykłym prezencie LeBron James opowiedział już po tragicznej śmierci Kobego. Zdradził też, że używał ich, choć były na niego o numer za małe.

Teraz te buty można kupić na licytacji, która odbywa się na stronie domu aukcyjnego Heritage Auctions. Są niestandardowe, ponieważ powstały na zamówienie – by upamiętnić zamachy terrorystyczne z 11 września 2001. Stąd m.in. ich oryginalna kolorystyka. Cena, którą należy obecnie przebić, to 21 tys. dolarów. Nie jest to jednak zapewne ostateczna kwota. Aukcja kończy się w sobotę 27 lutego.

Sześć lat po tym pierwszym spotkaniu Kobe Bryant i LeBron James zagrali razem w drużynie narodowej USA podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie oraz na kolejnych Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Z obu wrócili ze złotymi medalami.

Kobe Bryant zginął w wypadku lotniczym 26 stycznia 2020 roku.

Czytaj więcej:

Książka Kobego Bryanta, wydana po jego śmierci, trafiła do sprzedaży

LeBron James i Naomi Osaka w gronie wyróżnionych przez "Sports Illustrated”

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 13.04.2021
  GBP 5.2727 złEUR 4.5627 złUSD 3.8342 złCHF 4.1473 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement