Menu

Scandinavian media: "Lewandowski humiliated Chelsea"

Scandinavian media: "Lewandowski humiliated Chelsea"
Polak nazwany został gwiazdą, która nigdy nie traci swojego blasku. (Fot. Getty Images)
Saturday's victory of Bayern Munich over Chelsea 4: 1 in the 1/8 finals of the Champions League was called in Scandinavia a declassification of the English rival, whose main author was Robert Lewandowski.
Advertisement
News available in Polish

Polak nazwany został gwiazdą, która nigdy nie traci swojego blasku, wykonuje zadania z wyjątkową, niezmienną precyzją i po raz kolejny pokazał teatr jednego aktora.

Szwedzki dziennik "Aftonbladet" napisał, że "po dwóch bramkach Lewandowskiego i jego dwóch asystach wyraźnie było widać, kto rozegrał ten mecz".

Norweski "Aftenposten" skomentował, że "Chelsea została poniżona przez jednego piłkarza. Robert Lewandowski był na Allianz Arena prawdziwym gigantem, który pierwsza bramką rozpoczął, s drugą zakończył egzekucję rywala, a jego klub stal się niekwestionowanym faworytem Ligi Mistrzów".

W Danii oceny są podobne. Agencja Ritzau napisała, że "super gwiazda ataku Lewandowski sprawił Chelsea nie tylko przykre odpadnięcie z Ligi Mistrzów, lecz z kolegami wręcz poniżył angielski zespół".

Islandzki "Visisr" skomentował pod zdjęciem zadowolonego polskiego piłkarza, że uśmiech Lewandowskiego mówi wszystko, a kanał telewizji RUV, że "Bayern poleciał do ćwierćfinału LM z Lewandowskim za sterami".

Fińska stacja telewizyjna MTV stwierdziła że "supergwiazdor Bayernu robił z Chelsea co chciał i był to kolejny pokaz jego klasy".

Czytaj więcej:

Piłkarska LM: Popis Lewandowskiego, awans Bayernu i Barcelony

Lewandowski na czele klasyfikacji strzelców

LM: Barcelona boi się "potwora z Monachium", ale nadzieja w Messim

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement