Menu

Santa Claus given clearance to enter Irish airspace

Santa Claus given clearance to enter Irish airspace
Irlandzki rząd uznał podróże Świętego Mikołaja za niezbędne. (Fot. Getty Images)
Santa Claus has been deemed an essential worker and will not be subject to Covid-19 travel restrictions when he arrives in Ireland next month.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Jak poinformował posłów Coveney, Święty Mikołaj potwierdził władzom zamiar przybycia do Irlandii tak jak zwykle, 24 grudnia. "Pracujemy w MSZ nad kwestią Mikołaja już od kilku tygodni" - dodał.

"Ważne jest, aby powiedzieć wszystkim dzieciom w kraju, że uznajemy podróże Świętego Mikołaja za niezbędne i dlatego jest on zwolniony z konieczności odbycia 14-dniowej kwarantanny. Powinien mieć możliwość wejścia w irlandzką przestrzeń powietrzną i jej opuszczenia, a także wejścia do i wyjścia z irlandzkich domów bez konieczności ograniczania jego ruchu" - oświadczył szef irlandzkiej dyplomacji.

Dodał jednak, że dzieci powinny pozostać w nocy w łóżkach, ponieważ konieczne jest, aby Mikołaj zachowywał dystans społeczny. "Jednak muszę podkreślić, że dzieci nie powinny nie spać w nocy, ponieważ ludzie muszą przez cały czas być oddaleni od siebie o co najmniej dwa metry, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno sobie, a także dzieciom" - przypomniał.

"Zatem Mikołaj jest zwolniony z kwarantanny, przyjeżdża, potwierdził to i docenia fakt, że Irlandia zapewniła, że choć te święta Bożego Narodzenia będą bardzo odmienne, jego wizyta będzie czymś, co pozostanie niezmienne" - zapewnił Coveney.

Obecnie wszystkie osoby przyjeżdżające do Irlandii z zagranicy - z wyjątkiem przyjazdów z Irlandii Północnej oraz nielicznych zwolnionych kategorii pracowników - muszą wypełnić formularz lokalizacyjny oraz maksymalnie ograniczyć przemieszczanie się w ciągu 14 dni po przekroczeniu granicy.

Czytaj więcej:

Sklepy Marks & Spencer będą otwarte nawet do północy

Royal Mail: Kiedy najpóźniej wysłać świąteczną przesyłkę z UK?

Rząd UK potwierdza: Będzie 5 dni poluzowania restrykcji na święta

Święta w Polsce: Oprócz rodziny może pojawić się dodatkowe 5 osób

Boris Johnson: Mimo restrykcji epidemicznych Święty Mikołaj może przyjechać

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 05.03.2021
  GBP 5.306 złEUR 4.579 złUSD 3.839 złCHF 4.131 zł
  Advertisement

  Sport


  Sport

  Advertisement
  Advertisement