Menu

Sainsbury's accused of sexism. A client was ordered to cover her legs

Sainsbury's accused of sexism. A client was ordered to cover her legs
Do incydentu doszło w supermarkecie Sainsbury's w Staines pod Londynem. (Fot. Getty Images)
A Sainsbury's client in Staines accused a supermarket chain of sexism after one of its employees ordered her to cover her legs at the client's request. 'One of the gentlemen does not want to know if you have anything under your shorts' - the 33-year-old heard while shopping.
Advertisement
News available in Polish

33-letnia Lauren O'Connor podzieliła się swoją historią z "Daily Mail", oskarżając detalicznego giganta o seksizm. Kobieta weszła do sklepu w krótkich spodenkach i otrzymała wyraźne polecenie od pracownika supermarketu, aby zasłoniła nogi.

Klientka zwróciła uwagę, że "miała prawo nosić spodenki podczas upału, gdy na zewnątrz były 32 st. C". Wskazała także, że w sklepie nie obowiązywał żaden dress code - z wyjątkiem nakazu zakrywania nosa i ust.

"Wpadłam na szybko do sklepu, aby kupić lody dla mojej mamy. Na zewnątrz były 32 stopnie; bardzo gorąco" - relacjonowała 33-latka.

"W pewnym momencie podszedł do mnie pracownik Sainsbury's i oznajmił: Uważam, że powinnaś wyciągnąć swoją koszulkę ze spodenek i zasłonić nią nogi. Jeden z dżentelmenów nie chce wiedzieć, czy nosisz coś pod nimi" - dodała.

Kobieta podkreśliła, że czuła się bardzo upokorzona całą sprawą i odniosła wrażenie, że ciała kobiet wciąż podlegają osądowi. "To podwójne standardy. Mężczyźni mogą spacerować po sklepach topless. Co więcej, supermarkety nawet nie pilnują, czy ludzie mają maseczki, a tymczasem ja nie mogę wejść w krótkich spodenkach podczas upału" - zauważyła Lauren O'Connor.

Rzecznik prasowy Sainsbury's przekazał, że sieć rozpoczęła wewnętrzne dochodzenie w tej sprawie.

Czytaj więcej:

Pracownicy supermarketów w UK dostają bonusy za pracę w czasach epidemii

Supermarkety w UK odnoszą się do zarzutów o sprzedawanie mięsa z Polski

Sainsbury's z rekordowym wzrostem zakupów online

Argos po niemal 50 latach rezygnuje z drukowania katalogów

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 29.09.2020
  GBP 5.052 złEUR 4.583 złUSD 3.923 złCHF 4.250 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement