Menu

Rzeszów-Jasionka Airport: Three carriers in the winter flight schedule

Rzeszów-Jasionka Airport: Three carriers in the winter flight schedule
Rzeszowskie lotnisko pracuje pełną parą. (Fot. Google Maps)
Three carriers will operate from the airport in Jasionka near Rzeszów in the winter season - said Szymon Taranda, the airport spokesman. Irish Ryanair offers the most flights - incl. to London, Manchester and Dublin.
Advertisement
News available in Polish

Rzecznik przypomniał, że od ostatniego weekendu w porcie zaczął obowiązywać zimowy rozkład lotów. "Trzy linie lotnicze oferują w nim loty na osiem lotnisk. Szczególnym wydarzeniem jest pozyskanie nowego przewoźnika – linii WizzAir. Pierwszy lot tego przewoźnika do holenderskiego Eindhoven odbędzie się 6 listopada br." – dodał Taranda.

Najwięcej połączeń z Jasionki oferuje irlandzki Ryanair, który będzie latać do Londynu – na lotniska Stansted i Luton - oraz do East Midlands, Bristolu, Manchesteru oraz Dublina.

Narodowy przewoźnik, czyli Polskie Linie Lotnicze LOT, oferuje codzienne połączenia z Warszawą – rejsy realizowane są dwa lub trzy razy dziennie.

Nowy przewoźnik WizzAir będzie latał do Eindhoven; w listopadzie loty będą realizowane w poniedziałki i piątki, a od grudnia - we wtorki i soboty.

Jak podkreślił prezes portu Adam Hamryszczak, strategicznym celem zarządu portu było pozyskanie nowego przewoźnika. "To się udało i mam nadzieję, że nowa trasa to początek długoterminowej współpracy umożliwiającej rozwój naszej siatki połączeń" – zaznaczył.

Rzecznik lotniska dodał, że ze względu na obecną pandemię Lufthansa, która także do tej pory operowała z Jasionki, zdecydowała się przesunąć powrót połączenia do Monachium na 21 lutego 2021 roku. "Pozostajemy dla tego przewoźnika ważnym rynkiem, przede wszystkim z perspektywy klientów biznesowych" - podsumował Taranda.

Czytaj więcej:

LOT startuje z nowymi kierunkami z Podkarpacia

Podkarpackie: Eindhoven - nowy kierunek z lotniska w Jasionce

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 30.11.2020
  GBP 4.979 złEUR 4.478 złUSD 3.736 złCHF 4.136 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement