Menu

Ryanair's new system so customers can finally get refunds for cancelled flight

Ryanair's new system so customers can finally get refunds for cancelled flight
Dla tych, którzy nie dokonali rezerwacji na stronie Ryanair i do tej pory nie otrzymali refundacji za odwołany lot, irlandzki przewoźnik stworzył specjalny formularz. (Fot. Getty Images)
Ryanair has put in place a new refund system enabling customers to get refunds after booking with online travel agencies.
Advertisement
News available in Polish

Linia lotnicza już w sierpniu br. tłumaczyła się z tego, dlaczego niektórzy klienci wciąż czekają na zwrot pieniędzy za loty odwołane w marcu. "Problem stanowią nieautoryzowane, internetowe biura podróży, które sprzedają nasze bilety" - wyjaśniał Ryanair.

"Takie witryny mogą nie udostępniać nam danych osobowych klientów, w tym adresu e-mail, danych płatności, adresu pocztowego itp. Podają nam fałszywe informacje. Oznacza to, że nie możemy skontaktować się z klientami i przetworzyć ich zwrotów" - podkreślił przewoźnik.

Linia lotnicza próbuje teraz rozwiązać ten problem. Dla tych, którzy nie dokonali rezerwacji na stronie Ryanair i do tej pory nie otrzymali refundacji za odwołany lot, irlandzki przewoźnik stworzył "Formularz weryfikacji klienta"

Po przesłaniu formularza i dokumentów Ryanair zweryfikuje dane osoby ubiegającej się o pieniądze. "Będziemy kontaktować się z klientem drogą e-mailową w trakcie całego procesu przetwarzania zwrotu" - zaznaczył przewoźnik.

Linia zapewniła, że poprawne wypełnienie formularza umożliwi dokonanie zwrotu bezpośrednio do klienta, a nie poprzez nieautoryzowaną witrynę typu screen scraper.

Jednocześnie przewoźnik zaapelował do klientów, aby rezerwowali bilety na stronie Ryanair, a nie za pośrednictwem niezależnego biura podróży.

Czytaj więcej:

Brytyjski regulator "zawiódł" pasażerów ws. zwrotu pieniędzy za bilety

UK: Linie lotnicze wciąż "zbyt wolno" zwracają pieniądze za bilety

Ryanair wyjaśnia, dlaczego niektórzy wciąż czekają na zwrot za bilet

Szef Ryanair: Brytyjska kwarantanna to "bałagan"

Ryanair zapowiada znaczne zmniejszenie liczby lotów zimą

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 27.11.2020
  GBP 5.024 złEUR 4.484 złUSD 3.761 złCHF 4.148 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement