Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Russia is preparing for many more years of fighting in Ukraine

Russia is preparing for many more years of fighting in Ukraine
Chociaż morale w rosyjskich wojskach jest coraz niższe, Putin nie zamierza rezygnować z tej wojny... (Fot. Getty Images)
The increase in defense spending planned by the Russian Ministry of Finance suggests that Russia is preparing for many more years of fighting in Ukraine, the British Ministry of Defense said today.
News available in Polish

Jak podano w codziennej aktualizacji wywiadowczej, dokumenty, które najwyraźniej wyciekły z rosyjskiego ministerstwa finansów, sugerują, że rosyjskie wydatki na obronność mają wzrosnąć w 2024 roku do około 30 proc. całkowitych wydatków publicznych.

Ministerstwo proponuje budżet obronny w wysokości 10,8 bln rubli, co odpowiada około 6 proc. PKB i stanowi wzrost o 68 proc. w stosunku do 2023 roku.

"Jest wysoce prawdopodobne, że Rosja może utrzymać ten poziom wydatków na obronność przez 2024 rok, ale tylko kosztem szerszej gospodarki. Pełne szczegóły dotyczące rosyjskich wydatków na obronę są zawsze niejawne, ale liczby te sugerują, że Rosja przygotowuje się na wiele kolejnych lat walk na Ukrainie" - napisano.

Dodano, że w minioną środę zasugerował to też minister obrony Siergiej Szojgu, mówiąc, że jest przygotowany na kontynuację konfliktu do 2025 r.

Czytaj więcej:

NATO: To Ukraina zdecyduje, kiedy będą odpowiednie warunki do rozmów pokojowych

Hiszpania apeluje do UE o zaangażowanie w Afryce. "Rosja może zająć to terytorium"

Politico: Rosja szuka nowych rekrutów na Kubie, by wysłać ich na ukraiński front

Wojna Rosji z Ukrainą: Najpoważniejsze ataki na Flotę Czarnomorską od początku wojny

ONZ o inwazji Rosji na Ukrainę: Rosja nie miała prawa do zbrojnej interwencji

    Rates by NBP, date 08.12.2023
    GBP 5.0458 złEUR 4.3303 złUSD 4.0181 złCHF 4.5913 zł

    Sport