Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Russian political scientist on who is behind Putin's health slips

Russian political scientist on who is behind Putin's health slips
Doniesienia na temat złego stanu zdrowia Putina nie zostały nigdy potwierdzone przez Kreml. (Fot. MIKHAIL METZEL/SPUTNIK/AFP via Getty Images)
Behind the rumblings about President Vladimir Putin's ill-health is the Kremlin, for which such rumours are beneficial, according to Russian political scientist Ivan Preobrainsky, quoted today by Ukrainian portal NV.ua.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Myślę, że sam Kreml aktywnie podtrzymuje te plotki, nawet je wrzuca, a później zaczynają żyć swoim życiem. Tak jak na początku wrzucili nie wiadomo skąd wziętą kandydaturę (sekretarza Rady Bezpieczeństwa Rosji) Nikołaja Patruszewa, a teraz wrzucają, że Patruszew ma oponentów" - ocenił politolog.

Patruszew jest wymieniany jako jeden z kandydatów na możliwego następcę Putina. Wśród kandydatur pojawiają się też minister obrony Siergiej Szojgu i młodsza córka Putina Katerina Tichonowa.

Politolog zaznaczył, że nawet jeśli Putin jest poważnie chory, to nie chodzi o to, lecz o stopień wytrwałości rosyjskiego systemu politycznego. "I właśnie tę kwestię próbują zamaskować pustą gadaniną o możliwych kandydatach" - uważa ekspert.

NV.ua przypomina, że w ubiegłym tygodniu sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow stwierdził, że doniesienia na temat złego stanu zdrowia Putina to nie tylko pogłoski.

"Ten, który zasiada na tronie, tymczasowo ma pewne problemy (ze zdrowiem), bazując na wielu informacyjnych źródłach, według danych wywiadów. I to nie tylko nasz wywiad, ale też wywiady innych krajów. Mamy potwierdzenia" - oznajmił Daniłow.

Czytaj więcej:

"Il Messaggero": Putin potrzebował pomocy medycznej. Czy będzie operowany?

Boris Johnson: Uciszenie mediów jest typowym odruchem Putina

Prezydent Chin potwierdza dobre relacje ze "starym przyjacielem" Putinem

Brytyjska ekspertka: Putin szuka argumentów, aby przekonać naród do poświęceń i długiej wojny

Brytyjskie media: Domniemane aktywa Putina o wartości 4,5 mld dol. powiązane jedną siecią

Szef MSZ Ukrainy: Putin zatrzyma się dopiero wtedy, gdy zostanie militarnie pokonany

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 02.12.2022
  GBP 5.4610 złEUR 4.6850 złUSD 4.4492 złCHF 4.7576 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement