Menu

Rosengårds Katrine Veje asked to leave the train

Rosengårds Katrine Veje asked to leave the train
Katrine Veje to gwiazda szwedzkiej piłki nożnej. (Fot. Getty Images)
The Danish footballer from the Swedish Rosengard FC was asked to leave the train from Copenhagen to Malmoe on her way to training. The policeman decided that she had no right to enter for sanitary reasons, and the certificate of employment in the club commented: 'Football is not a job'.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Śmiejąc się ironicznie właśnie tak mi powiedział, dodając, że dla kobiety bieganie za piłką jest zajęciem hobbystycznym i nie podlega przepisom o pracownikach zagranicznych. Zaświadczenie z klubu nie miało dla niego żadnego znaczenia" - opowiedziała Katrine Veje na łamach dziennika "Aftonbladet".

Piłkarka została jednak wpuszczona do Szwecji, po tym jak inny policjant widząc zamieszanie podszedł i poprosił ją o ...autograf, a następnie zaprosił do następnego pociągu kursującego pomiędzy Kopenhagą i Malmoe przez most nad cieśniną Oeresund.

"Wytłumaczył swojemu koledze, że pomimo duńskiego paszportu, jestem gwiazdą szwedzkiej piłki nożnej, na stałe zatrudnioną w Malmoe, a piłka nożna to mój zawód. Później pomachał mi jak celebrytce, kiedy pociąg już odjeżdżał" - dodała Veje.

Szwedzkie restrykcje dotyczące pandemii koronowirusa wymagają od obcokrajowców przekraczających granicę przedstawienia negatywnego testu na Covid-19 nie starszego niż 48 godzin, a od pracowników przygranicznych codziennie dojeżdżających do pracy testu raz w tygodniu i zaświadczenia o zatrudnieniu. Dwa ostanie warunki zostały przez piłkarkę spełnione.

29-letnia Veje grająca na pozycji obrońcy rozegrała w reprezentacji Danii 123 mecze strzelając dziewięć bramek. Przed przyjściem do FC Rosengard grała w takich klubach jak Broendby IF, Seattle Reign FC, Montpellier HSC i Arsenal Londyn. Jest dwukrotną medalistką mistrzostw Europy, brązową w roku 2013 i srebrną w 2017.

Jej obecny klub, który działa w dzielnicy Malmoe Rosengard, doszedł w ostatniej edycji Ligi Mistrzów do ćwierćfinału, w którym przegrał w marcu z Bayernem Monachium 0:3.

W tej dzielnicy urodził się i wychował napastnik AS Milan Zlatan Ibrahimovic, co przypomniano w związku z ironicznym komentarzem policjanta. Piłkarz stwierdził w 2013 roku, że futbol kobiecy powinien być rozgrywany na paraolimpiadach, a na galach sportowych najlepsze piłkarki zamiast samochodów, jak to jest w przypadku piłkarzy, powinny otrzymywać ...rowery.

Czytaj więcej:

"Nie wyzywaj wirusa do walki, bo nie nazywasz się Zlatan"

Zlatan Ibrahimovic po raz 12. szwedzkim "Piłkarzem Roku"

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 18.06.2021
  GBP 5.3015 złEUR 4.5503 złUSD 3.8198 złCHF 4.1580 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement