Menu

Roger Federer: The worst is behind me

Roger Federer: The worst is behind me
Znany tenisista w ostatnim czasie miał wiele problemów ze zdrowiem. (Fot. Getty Images)
'The worst is behind me and I look forward to what will come,' said the famous Swiss tennis player Roger Federer, who once again stopped his career after the Wimbledon tournament to undergo a third knee surgery.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Rehabilitacja odbywa się krok po kroku. Kiedy dochodzisz do zdrowia po kontuzji, każdy dzień jest lepszy. Jest to bardzo ekscytujący czas" - przekazał zwycięzca 20 turniejów wielkoszlemowych.

Federer w ubiegłym roku miał dwie operacje kolana. Odpuścił cały sezon, by wrócić w 2021 roku, ale i tak wybierał sobie starannie turnieje. Wycofał się choćby po wygranej w trzeciej rundzie French Open. W obecnym sezonie wystąpił w pięciu turniejach - łącznie w 13 meczach, z których dziewięć wygrał. Ostatni rozegrał 7 lipca, przegrywając w ćwierćfinale swojego ulubionego Wimbledonu z Hubertem Hurkaczem.

40-letni Szwajcar nie chciał ujawnić, kiedy wróci na korty. Poprosił o "jeszcze trochę cierpliwości".

Nie ukrywał, że jest mu przykro z powodu absencji w Pucharze Lavera, organizowanych od 2017 roku z jego inicjatywy rozgrywek drużynowych z udziałem najlepszych sześciu tenisistów europejskich oraz sześciu spoza Starego Kontynentu. Tegoroczna edycja odbędzie się od piątku do niedzieli w Bostonie.

"To naprawdę boli. Wiedziałem, że w pewnym momencie nie będę mógł uczestniczyć w tych rozgrywkach, ale nie sądziłem, że stanie się to już w tym roku. Jednym z moich celów jest wrócić do nich i mam nadzieję zagrać w takich miejscach jak O2 Arena w Londynie" - dodał.

Przyszłoroczna edycja Laver Cup zostanie zorganizowana właśnie w tej hali w stolicy Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej:

Federer nie wystąpi w turniejach ATP w Toronto i Cincinnati

Federer znów będzie operowany. Nie zagra przez wiele miesięcy

Prakash Amritraj: Problemy Federera poważniejsze niż Nadala

Federer najlepiej zarabiającym tenisistą świata ostatnich 12 miesięcy

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 19.10.2021
  GBP 5.4084 złEUR 4.5717 złUSD 3.9212 złCHF 4.2644 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement