Menu

“The Team” names Lewis Hamilton and Marte Olsbu Roeiseland as its 2020 World Champions Champions

“The Team” names Lewis Hamilton and Marte Olsbu Roeiseland as its 2020 World Champions Champions
Zarówno Roeiseland, jak i Hamilton, zostali uznani "Champion des champions" po raz pierwszy w karierze. (Fot. Getty Images)
Norwegian biathlete Marte Olsbu Roeiseland and British Formula 1 driver Lewis Hamilton won the poll of the newspaper 'L'Equipe' for the sports 'Champion of Champions 2020'. Among men, the sixth player was Robert Lewandowski, and the seventh among women was Iga Świątek.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Norweżka była gwiazdą tegorocznych mistrzostw świata w Anterselvie - w każdej z siedmiu konkurencji, w której startowała, stanęła na podium. 30-letnia zawodniczka wywalczyła wówczas pięć złotych medali (sprint, bieg ze startu wspólnego, supermikst, sztafeta, sztafeta mieszana) i dwa brązowe (bieg na dochodzenie i bieg indywidualny).

Brytyjczyk zaś w tym roku po raz siódmy został mistrzem świata F1. 35-letni kierowca wyrównał rekord legendarnego Niemca Michaela Schumachera. Startujący w barwach Mercedesa zawodnik ma już 95 zwycięstw w wyścigach Grand Prix, dzięki czemu stał się najbardziej utytułowanym kierowcą w historii F1.

Roeiseland zgromadziła w plebiscycie "L'Equipe" 452 punktów, a druga była japońska tenisistka Naomi Osaka, która w tym roku wygrała wielkoszlemowy US Open - 369 pkt. Świątek - triumfatorka French Open 2020, zdobywczyni pierwszego w historii tytułu wielkoszlemowego w singlu dla Polski była siódma, zgromadziwszy 214 "oczek".

Hamilton miał znacznie większą przewagę nad drugim wśród mężczyzn tenisistą Rafaelem Nadalem, który triumfował w poprzedniej edycji. Brytyjczyk miał 1 866 pkt, a Hiszpan, który rekordowy 13. raz wygrał French Open - 437 pkt. Szósty w stawce Lewandowski (206 pkt), był najwyżej sklasyfikowanym piłkarzem.

Rok temu razem z Nadalem zwyciężyła amerykańska gimnastyczka Simone Biles.

Plebiscyt "L'Equipe" jest przeprowadzany od 1946 roku. Początkowo nagradzano tylko Francuzów. Międzynarodową kategorię wprowadzono w 1975 roku, a od 2012 oddzielnie honoruje się kobiety i mężczyzn.

Czytaj więcej:

Formuła 1: Lewis Hamilton osobowością roku w sportach motorowych

Lewis Hamilton sportową osobistością roku w plebiscycie BBC

Robert Lewandowski najlepszy w plebiscycie "The Guardian" na piłkarza 2020 roku

63. Ankieta PAP: Robert Lewandowski najlepszym sportowcem Europy 2020 roku

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 27.09.2021
  GBP 5.3815 złEUR 4.5912 złUSD 3.9276 złCHF 4.2307 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement