Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Richmond gains London’s highest Covid rate as cases double

Richmond gains London’s highest Covid rate as cases double
W Richmond (na zdj.) wskaźnik zakażeń jest niepokojący... (Fot. Getty Images)
A spike in Covid cases has been detected in south-west London, latest figures reveal.
Richmond has the highest rate in the capital, at 418.9 cases per 100,000 people over the most recent seven days.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

To dwa razy więcej niż miesiąc temu i tym samym jest to jedyna londyńska dzielnica, w której obecny wskaźnik infekcji jest wyższy niż średnia krajowa wynosząca 410 przypadków na 100 tys. osób.

Drugi najwyższy współczynnik zakażeń w Londynie gmina Hounslow – 409 przypadków, natomiast dzielnica Kingston jest trzecia – 332 przypadki. Sutton jest na czwartym miejscu z 304 przypadkami.

W Richmond wskaźnik jest czterokrotnie wyższy wśród osób poniżej 60. roku życia - w porównaniu do osób w wieku 60 lat i starszych. Dzielnica ta była w czołówce londyńskich gmin pod względem liczby szczepień wśród dorosłych - co może oznaczać, że skuteczność szczepionek zaczyna słabnąć u tych, którzy przyjęli jako pierwsi.

Mniej niż siedem procent dorosłych londyńczyków zaszczepiło się dawką przypominającą. W sumie 464 319 dawek przypominających szczepionki zostało do tej pory podanych w stolicy, ostatnio 31 794 w sobotę. Szczepienia dodatkowe zdominowały większość działań zespołów zajmujących się szczepieniami, stanowiąc obecnie ponad trzy czwarte wszystkich szczepień przeciw Covid.

Najwyższe wskaźniki zachorowań na Covid w Londynie w ciągu ostatniego tygodnia odnotowano w grupie wiekowej od 10 do 14 lat. (Fot. Getty Images)

Ogólnie rzecz biorąc, Londyn nie odnotowuje tak gwałtownego wzrostu liczby zachorowań jak inne części kraju, pomimo najniższego poziomu przyjmowania szczepień. W niedzielę wieczorem w całej Wielkiej Brytanii zgłoszono 45 140 przypadków zakażeń, co jest najwyższą liczbą od 20 lipca.

Istnieją jednak obawy co do wzrostu liczby infekcji zgłaszanych u dzieci w wieku szkolnym, zwłaszcza że w Londynie szczepienia dla 12-15-latków przebiegają powoli.

W stolicy 11,4 proc. dzieci w wieku od 12 do 15 lat zostało zaszczepionych, w porównaniu z 15 proc. w całej Anglii. Dzielnica Barking & Dagenham ma najniższy poziom przyjmowania szczepionki w tej grupie wiekowej - 3,5 proc., a następnie Newham i Lewisham (obie po 5,2 proc.). Najwyższe wskaźniki zachorowań na Covid w Londynie odnotowano w grupie wiekowej od 10 do 14 lat – 744 infekcje na 100 tys. osób w ciągu ostatnich siedmiu dni.

NHS Anglia poinformowała, że od czasu uruchomienia programu 16 września podano ponad 3,1 mln dawek przypominających szczepionki.

Czytaj więcej:

Zaszczepieni po przyjeździe do Anglii będą mogli robić szybkie testy zamiast PCR

UK: 43 tys. osób mogło dostać błędne wyniki testów na obecność koronawirusa

Niemcy: Wzrost zachorowalności na Covid-19 wśród dzieci i młodzieży

Czwarta fala pandemii dotyka najmocniej Wielką Brytanię oraz wschód Europy

UK: Najwięcej nowych zakażeń koronawirusem od 20 lipca

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 17.05.2022
  GBP 5.5377 złEUR 4.6558 złUSD 4.4379 złCHF 4.4542 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement