Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Lockdowns hurt child speech and language skills - report

Lockdowns hurt child speech and language skills - report
Lockdown i związana z jego wprowadzeniem zdalna nauka, a tym samym brak kontaktu z rówieśnikami, odcisnęły duże piętno na dzieciach - nie tylko zresztą w Wielkiej Brytanii... (Fot. Getty Images)
There is growing evidence that the past year of lockdowns has had an impact on young children's language skills, according to research.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Specjaliści z EFE, którzy badanie oparli na danych 50 tys. uczniów w szkołach całej Anglii, alarmują, że nieprawidłowy rozwój mowy będzie mieć długoterminowy wpływ na jakość nauki tych dzieci w przyszłości.

Organ sugeruje, że największym problemem okazał się brak kontaktu najmłodszych z innymi dziećmi w szkołach, co uznano za niezbędne do poszerzenia słownictwa.

Sytuacji nie pomógł fakt, że większość dzieci nie mogła spotykać się z nimi również w domach, w tym z dziadkami czy sąsiadami.

Brytyjski rząd twierdzi, że zdaje sobie sprawę z problemu, dlatego zainwestował dodatkowe 18 mln funtów na nadrabianie zaległości dla najmłodszych uczniów.

"Oprócz 3,5 miliarda funtów, które każdego roku wydajemy na pomoc najmłodszym, zainwestowaliśmy również 18 milionów funtów, aby pomóc w rozwoju języka we wczesnych latach. Stanowi to część naszego nowego pakietu o wartości 700 milionów funtów, który zapewnia dodatkowe wsparcie dzieciom, które tego potrzebują, kiedy wracają do szkół" - zapewniła minister ds. dzieci i rodzin Vicky Ford.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 28.06.2022
  GBP 5.4510 złEUR 4.7004 złUSD 4.4377 złCHF 4.6513 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement