Menu

Quarantine rules to be relaxed for business travellers

Quarantine rules to be relaxed for business travellers
Podróż służbowa musi jednak przynieść korzyści brytyjskiej gospodarce... (Fot. Getty Images)
Quarantine rules are set to be eased for business travellers in England. The rules will be relaxed for top bosses of foreign multinational firms visiting English branches and bosses at firms planning to invest.
Advertisement
News available in Polish

Zasady zostaną złagodzone dla szefów zagranicznych międzynarodowych firm, którzy odwiedzają angielskie oddziały, a także dla szefów przedsiębiorstw planujących inwestycje. Z 14-dniowej kwarantanny będą zwolnieni też dyrektorzy brytyjskich firm, którzy wracają do kraju.

W każdym przypadku podróż służbowa musi zakończyć się transakcją, która stworzy lub zachowa 50 miejsc pracy lub doprowadzi do inwestycji w wysokości 100 tys. funtów.

Biznesmeni będą musieli wykazać w specjalnym piśmie, że ich podróż ma na celu dostarczenie korzyści biznesowych Wielkiej Brytanii. Dokument zostanie sprawdzony przez policję lub służby graniczne.

Nowa zasada pozwoli biznesmenom podróżować do Anglii z krajów, które nie znajdują się na liście tzw. korytarzy podróży, bez konieczności izolowania się przez 14 dni po przyjeździe.

Zmiany te ogłosił na Twitterze minister transportu, Grant Shapps. "Zagraniczni dyrektorzy, przebywając w Anglii, będą zwolnieni z zasad kwarantanny tylko w ramach określonej działalności biznesowej, która przyniesie korzyści brytyjskiej gospodarce" - podkreślił Shapps. "I będą mogli spotykać się z innymi tylko wtedy, gdy wymaga tego ta konkretna działalność" - dodał brytyjski minister.

Obecnie osoby przybywające do Wielkiej Brytanii z większości krajów, w tym z Polski, muszą izolować się przez 14 dni. Złamanie zasad kwarantanny grozi grzywną w wysokości do 1 000 funtów.

Z przymusowej izolacji zwolnieni są m.in. pracownicy służby zdrowia, jeśli przybywają do Anglii, aby wykonywać obowiązki służbowe, a także kierowcy zawodowi przewożący towary lub osoby w międzynarodowym transporcie kołowym.

Pełna lista osób zwolnionych z obowiązku kwarantanny znajduje się na stronie brytyjskiego rządu

Czytaj więcej:

Rząd UK zniósł kwarantannę dla podróżnych z greckich wysp

Polacy muszą się liczyć z utrudnieniami w podróżach po Europie

UK rozważa zmiany w 14-dniowej kwarantannie po zakończeniu lockdownu

Anglia: Krótsza kwarantanna w zamian za test za nawet £120

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 26.01.2021
  GBP 5.123 złEUR 4.550 złUSD 3.751 złCHF 4.218 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement