Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Qatar 2022: Today the final decision in the "Polish" group

Qatar 2022: Today the final decision in the "Polish" group
Dzisiejszy mecz może przejść do historii. (Fot. Getty Images)
Today it will turn out whether Polish players will advance to the top 16 of the world championship for the first time since 1986. This will be determined by the results of the white-and-red matches with Argentina and Saudi Arabia with Mexico, which end the struggle in group C.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Po dwóch seriach spotkań w "polskiej" grupie na czele tabeli z dorobkiem czterech punktów jest zespół trenera Czesława Michniewicza, który jako jedyny - obok Brazylii i Maroka - nie stracił jeszcze gola w turnieju. Argentyna i Arabia Saudyjska mają po trzy "oczka", a Meksyk - jedno.

Biało-czerwoni na inaugurację zremisowali z Meksykiem 0:0, a następnie pokonali Arabię Saudyjską 2:0 i remis w środę wystarczy im, by powtórzyć osiągnięcie drużyny prowadzonej przez Antoniego Piechniczka w 1986 roku, kiedy po raz ostatni Polska grała w fazie pucharowej i była wśród 16 najlepszych reprezentacji globu.

Strata punktów z Polską skomplikuje sytuację Lionela Messiego i jego kolegów, ale nie oznacza automatycznie pożegnania się z turniejem. Wszystko wtedy zależeć będzie od wyniki rozgrywanej równolegle konfrontacji dwóch pozostałych zespołów, np. przy remisach w obu spotkaniach z grupy awansują Polska i Argentyna.

Bardziej skomplikowana z polskiego punktu widzenia będzie sytuacja, jeśli to Argentyna dopisze do swojego dorobku trzy punkty. Wtedy biało-czerwoni będą potrzebować korzystnego wyniku w meczu Meksyku z Arabią Saudyjską. Odpadną z turnieju, jeśli zwycięży Arabia Saudyjska, a jeśli będzie remis, to wszystko zależeć będzie od rozmiarów porażki Roberta Lewandowskiego i spółki. Przy równej liczbie punktów o kolejności decyduje bowiem najpierw różnica bramek, a następnie liczba strzelonych goli.

Przy remisie Meksyku z Arabią Saudyjską Polska zajmie drugie miejsce w grupie, jeśli nie przegra z Argentyną wyżej niż dwoma bramkami. Teoretycznie może też przegrać trzema, ale wtedy decydujące będzie to, jak wysoki remis padnie na tym drugim stadionie.

Jedno jest tylko pewne - możliwych scenariuszy jest bardzo dużo i nawet ostatni teraz w tabeli Meksyk może awansować, np. gry zwycięży różnicą dwóch lub więcej goli, a piłkarze Michniewicza w takich rozmiarach przegrają.

Czytaj więcej:

MŚ 2022: Pierwsza wygrana Polski, awans Francji, Messi "zbawcą" Argentyny

Argentyńskie media: Polacy mają doświadczony zespół i "Lewego"

Czesław Michniewicz: Mecz z Argentyną jest czymś szczególnym dla mnie i piłkarzy

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 03.02.2023
  GBP 5.2571 złEUR 4.6920 złUSD 4.2928 złCHF 4.7023 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement