Menu

Pubs could stay closed until July as lockdown powers quietly extended

Pubs could stay closed until July as lockdown powers quietly extended
W chwili obecnej w Anglii puby, restauracje i kawiarnie pozostają zamknięte, ale mogą oferować dania na wynos. (Fot. Getty Images)
Pubs, restaurants and non-essential shops could remain closed until July this year after the Government quietly extended their lockdown powers.
Advertisement
News available in Polish

Wprowadzone w lipcu ubiegłego roku przepisy dotyczące ochrony zdrowia w Anglii podczas pandemii miały wygasnąć w zeszłym tygodniu. Zezwalają one rządowi na zamknięcie pewnych obiektów, takich jak te w branży hotelarskiej i rekreacyjnej, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się Covid-19.

Jednak w ramach ostatniego przeglądu restrykcji brytyjski rząd "po cichu" je przedłużył i nadał nowy termin ważności, wyznaczając datę 17 lipca - donosi "The Sunday Telegraph". W praktyce oznacza to, że puby, restauracje i bary, a także sklepy, które nie mają w swojej ofercie tzw. niezbędnych produktów, mogą być zamknięte aż do wakacji.

Konserwatywny poseł Mark Harper, który przewodniczy grupie Coronavirus Recovery Group of Tory MP, ocenił, że taki plan przedłużenia ograniczeń jest bardzo "niepokojący" - szczególnie dla biznesów, które najbardziej zostały zniszczone przez pandemię.

"Kiedy cztery największe grupy ryzyka zostaną zaszczepione do 8 marca, to zakładam, że nasz rząd dotrzyma słowa i zacznie wtedy łagodzić obostrzenia" - podkreślił Harper.

W podobnym tonie wypowiedział się inny poseł rządzącej Partii Konserwatywnej, Charles Walker. "Trzeba mieć nadzieję, że po udanym wprowadzeniu szczepionki ten letni termin jest tylko planem awaryjnym, a rząd zdecyduje się na otwarcie lokali już wiosną" - stwierdził polityk.

Źródło z Ministerstwa Zdrowia przekazało, że posłowie głosowali za rozszerzeniem ograniczeń na początku stycznia. "Ponieważ obecnie jesteśmy w lockdownie, konieczne było odnowienie przepisów, co oznacza, że są one automatycznie przedłużane o kolejne sześć miesięcy. Jednak środki te nadal podlegają ustawowemu, punktowemu przeglądowi" - zaznaczył urzędnik brytyjskiego resortu zdrowia.

Czytaj więcej:

UK: "Certyfikat szczepienia" przepustką do pracy i wizyty w pubie?

Walia: Puby, bary i restauracje nie będą mogły sprzedawać alkoholu

Brytyjski rząd: "Za wcześnie na planowanie wakacji"

Pandemia uderzyła w oszczędności mieszkańców Wielkiej Brytanii

Londyn: Zabawa na 300 osób. Policja wydała mandaty na kwotę ponad 15 tys. funtów

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 25.02.2021
  GBP 5.237 złEUR 4.514 złUSD 3.694 złCHF 4.077 zł
  Advertisement

  Sport


  Sport

  Advertisement
  Advertisement