Menu

British public fed up and demoralised by migrant crossings, Patel claims

British public fed up and demoralised by migrant crossings, Patel claims
Priti Patel dała się poznać jako zwolenniczka surowego prawa imigracyjnego. (Fot. Getty Images)
The public is 'fed up' and 'demoralised' by the number of migrants attempting to cross the English Channel, Priti Patel has claimed.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Jak zauważa brytyjska prasa, komentarze szefowej Home Office pojawiły się kilka godzin po potwierdzeniu tożsamości dziecka, którego ciało pojawiło się na norweskim wybrzeżu.

15-miesięczny Artin zginął wraz ze swoimi rodzicami i siostrą. Rodzina była pochodzenia kurdyjskiego, uciekła z Sardasztu, miasta w Iranie położonego niedaleko granicy z Irakiem. Usiłowała przedostać się do Wielkiej Brytanii z Francji. Artin utonął wraz z rodziną, gdy ich łódź zatonęła w październiku ub. roku.

Priti Patel podkreśliła w Izbie Gmin, że osoby ubiegające się o azyl muszą to zrobić w "pierwszym bezpiecznym kraju, do którego dotrą", zamiast próbować przedostać się do Wielkiej Brytanii.

Dodała, że ​​jej francuscy koledzy "absolutnie muszą zrobić więcej", aby odpowiedzieć na rosnącą liczbę migrantów i zmniejszyć szanse osób próbujących przekroczyć kanał.

Wczoraj w mediach na Wyspach pojawiły się doniesienia, że ​​do wybrzeży Dover dotarło mnóstwo owiniętych w kamizelki ratunkowe dzieci migrantów. Rada hrabstwa Kent zagroziła szefowej Home Office podjęciem kroków prawnych, jeśli ta nie zareaguje na skalę problemu i nie zwiększy pomocy na rzecz uchodźców. 

Czytaj więcej:

Nieletni uchodźcy bez szans na azyl i osiedlenie się w UK

TSUE: Nie dostałeś azylu w Norwegii, próbuj w Niemczech

Wielka Brytania wciąż chce deportować azylantów do krajów UE

Dania: Parlament umożliwił rozpatrywanie wniosków o azyl poza granicami UE

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 16.09.2021
  GBP 5.3697 złEUR 4.5736 złUSD 3.8847 złCHF 4.2054 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement