Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Prakash Amritraj: Federer's problems are more serious than Nadal's

Prakash Amritraj: Federer's problems are more serious than Nadal's
Rogera Federera czeka kolejna operacja kolana... (Fot. Getty Images)
Problemy zdrowotne Rogera Federera są poważniejsze niż te, z którymi się zmaga Rafael Nadal - uważa Hindus Prakash Amritraj, który w turniejach ATP występował w latach 2003-2012.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Mamy dwa inne scenariusze. Tym bardziej, że Roger Federer jest kilka lat starszy, a jego kontuzja jest z pewnością poważniejsza niż Rafaela Nadala" - uważa Hindus.

Jego zdaniem Szwajcar boryka się z problemem z kolanem od wielu miesięcy. Kontuzja nie została całkowicie wyleczona i teraz będzie musiał przejść kolejną operację.

"To bardzo delikatna sytuacja. Roger ma poważny problem z nogą, widziałem go ostatnio z bliska w Waszyngtonie, widać było, że mu to przeszkadza" - dodał Amritraj.

Hindus przyznał, że jego zdaniem kontuzja Hiszpana jest znacznie łatwiejsza do opanowania. "Jeśli Rafa zdoła wrócić do formy i będzie zmotywowany, to szybko wróci do optymalnej dyspozycji" - zaznaczył.

Federer i Nadal prawie w tym samym czasie zdecydowali, że kończą tegoroczny sezon i nie wystąpią w US Open.

Federer przejdzie nową operację prawego kolana. Były numer 1 światowego rankingu rozegrał w tym roku zaledwie 13 meczów, odniósł 9 zwycięstw i doznał 4 porażek. Jego najlepszym wynikiem był awans do ćwierćfinałów w Wimbledonie, gdzie przegrał z Hubertem Hurkaczem.

Z kolei Nadal zdobył nawet dwa tytuły w 2021 roku, ale kontuzja stopy ograniczała jego możliwości przez większą część sezonu. 35-letni Hiszpan nie zdołał przejść półfinału na Roland Garros i musiał zrezygnować zarówno z Wimbledonu, jak i z igrzysk olimpijskich w Tokio. 

Czytaj więcej:

Federer nie wystąpi w turniejach ATP w Toronto i Cincinnati

Federer znów będzie operowany. Nie zagra przez wiele miesięcy

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 29.06.2022
  GBP 5.4215 złEUR 4.6809 złUSD 4.4533 złCHF 4.6611 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement