Menu

Portugal greets first UK tourists as travel curbs lifted

Portugal greets first UK tourists as travel curbs lifted
Tysiące mieszkańców UK wyjeżdża od dzisiaj na długo wyczekiwane wakacje. (Fot. Getty Images)
British holidaymakers returned to Portugal on Monday as the country seeks to revive its battered tourism industry after lifting travel restrictions that had been imposed to curb Covid-19,
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Jak poinformował rząd premiera Antonia Costy, turyści z Wielkiej Brytanii to dzisiaj największa grupa narodowa odwiedzającą Portugalię. W sumie w ramach 17 lotów dotrze do wieczora ponad 5 500 osób.

Przedstawiciel rządowej agencji ds. turystyki Joao Fernandes w wypowiedziach dla mediów wskazał, że w najbliższych dniach spodziewane jest zwiększenie liczby turystów zarówno z Wysp Brytyjskich, jak też z innych regionów świata.

Wyjątek stanowią pasażerowie przybywający z ośmiu państw, które służby medyczne Portugalii, określają jako kierunki groźne dla bezpieczeństwa epidemicznego. Należą do nich: RPA, Brazylia, Indie, Cypr, Chorwacja, Szwecja, Holandia oraz Litwa. Osoby z tych państw muszą przejść 14-dniową kwarantannę po przylocie do Portugalii.

Dziś w nocy rząd Portugalii zniósł zakaz lotniczych przyjazdów turystycznych z większości krajów europejskich. Wśród utrzymanych dla nich obostrzeń jest konieczność wykonania testu PCR w ostatnich 72 godzinach przed wylotem do Portugalii.

Od dzisiaj zgodę na swobodne kursowanie do portów kontynentalnej części Portugalii otrzymały też wycieczkowce oraz inne statki pasażerskie.

Portugalia znalała się na zielonej brytyjskiej liście podróży, co oznacza, że od dzisiaj podóżnych wracających z tego kraju do Anglii, Walii i Szkocji nie obowiązuje 10-dniowa kwarantanna.

Czytaj więcej:

UK: Od 17 maja zniesiony zakaz podróży zagranicznych. 12 krajów na zielonej liście

Anglia: Covidowy paszport NHS "gotowy już w przyszłym tygodniu"

Portugalia: Największy operator lotniczy zwalnia załogę na podstawie algorytmu

Portugalia otwiera się na turystów z UE i UK

Najbardziej znaczące poluzowanie restrykcji w Anglii, Walii i Szkocji

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 11.06.2021
  GBP 5.2040 złEUR 4.4723 złUSD 3.6759 złCHF 4.1043 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement