Menu

Poor white teens in 'left behind' towns not going to uni

Poor white teens in 'left behind' towns not going to uni
Jak donosi BBC, dostęp do uniwersytetów nie jest równy dla wszystkich, a najbardziej poszkodowaną grupą są młodzi biali ludzie z biednych środowisk.... (Fot. Getty Images)
Poor white teenagers in England's former industrial towns and those living on the coast are among the least likely to go to university, warns the watchdog for fair access.
Advertisement
News available in Polish

Organ Office for Students postanowił sprawdzić, które grupy społeczne mają najmniejsze prawdopodobieństwo udania się na uniwersytet. W tym celu sprawdzono m.in. takie kryteria jak poziom zarobków, rasa, płeć oraz miejsce zamieszkania.

Badanie wykazało, że w najgorszym położeniu są osoby o białym kolorze skóry, które pochodzą z mniej uprzywilejowanych obszarów oraz które korzystały z darmowych posiłków.

Wykazano także, że najmniejsze szanse na uzyskanie wykształcenia mają mieszkańcy niektórych dzielnic w Nottingham, Great Yarmouth, Barnsley, Sheffield, Stoke oraz Hull.

"To ludzie i miejsca, które zostały w tyle" - ocenia Chris Millward z organu Office for Students, analizując wyniki badania. 

Sprawa, o której donosi BBC, trafiła już na szczebel polityczny. Posłowie mają sprawdzić, dlaczego białe osoby z klasy robotniczej nie podejmują się edukacji wyższej. 

Czytaj więcej:

UNICEF po raz pierwszy nakarmi dzieci w UK

Rząd UK przywróci vouchery na wyżywienie dzieci po aferze w social mediach

Brytyjscy naukowcy: Psy i koty także mogą być szczepione

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 01.03.2021
  GBP 5.240 złEUR 4.523 złUSD 3.757 złCHF 4.121 zł
  Advertisement

  Sport


  Sport

  Advertisement
  Advertisement