Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Polish volleyball teams do not want to play with teams from Russia

Polish volleyball teams do not want to play with teams from Russia
Polskie drużyny siatkarskie mają podobne zdanie w kwestii gry z Rosjanami, co wiele innych sportowców potępiających rosyjską agresję na Ukrainę... (Fot. Lukasz Laskowski/PressFocus/MB Media/Getty Images)
Polish volleyball teams, which are still competing in European cups, do not want to play with teams from Russia. This applies to the teams: Developres Bella Dolina Rzeszów (women) and Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel, PGE Skra Bełchatów (men)
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Niechęć jest spowodowana wojną na Ukrainie, którą wywołała Rosja. Jak dodała Polska Liga Siatkówki, decyzja została podjęta "bez względu na dalsze konsekwencje".

Najbardziej palącą jest sprawa drużyny z Kędzierzyna-Koźla, która według planu ma za kilka dni rozegrać pierwszy mecz ćwierćfinałowy Ligi Mistrzów siatkarzy z Dynamem Moskwa. Kędzierzynianie, którzy bronią trofeum, już rano ogłosili, że na pewno nie będą grać z ekipą ze stolicy Rosji.

Podobne zdanie mają szefowie PGE Skry Bełchatów oraz Jastrzębskiego Węgla, którzy w tej chwili nie mają rosyjskiego rywala, lecz ewentualnie mogliby go napotkać w kolejnych meczach.

"Nie ma możliwości gry z Rosjanami, musimy być solidarni z Ukrainą" - przekazał prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol.

Jastrzębianie w ćwierćfinale LM zmierzą się z drużyną Cucine Lube Civitanova (Włochy).

"Nie, stanowczo mówimy nie graniu z Rosjanami w takiej chwili. Jeśli nie będzie odgórnej decyzji o ich wykluczeniu, to niech grają, lecz bez nas" - dodał prezes Skry Konrad Piechocki.

Rosjanie są wykluczani z kolejnych dyscyplin sportowych. (Fot. Getty Images)

Bełchatowianie kilka dni temu pokonali u siebie francuski Tours VB 3:2 w pierwszym półfinałowym meczu Pucharu CEV. Rewanż we Francji odbędzie się w środę 2 marca.

Dokładnie takie samo stanowisko zajmują szefowie wicemistrzyń Polski Developresu Bella Dolina Rzeszów.

"Jeśli udałoby się nam pokonać potęgę Vakifbanku i w kolejnej rundzie trafić na Rosjanki, to oczywiste, że nie mamy zamiaru grać takiego spotkania" - oświadczył Marek Pieniążek, wiceprezes klubu z Podkarpacia.

Rzeszowianki o awans do kolejnej rundy LM zmierzą się z VakifBankiem Stambuł.

Czytaj więcej:

FIFA i UEFA zawiesiły reprezentację i kluby z Rosji

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 02.02.2023
  GBP 5.2838 złEUR 4.7079 złUSD 4.2803 złCHF 4.7147 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement