Menu

Polish ski jumpers call for compliance with sanitary rules

Polish ski jumpers call for compliance with sanitary rules
"Tylko działając wspólnie, możemy wygrać tę walkę" - przekonują polscy skoczkowie. (Fot. Getty Images)
'We must approach the fight against the coronavirus as if it were a team competition' - argues Kamil Stoch in the video, which is to remind you of compliance with sanitary rules. The recording was published on the Chancellery of the Prime Minister's Twitter account.
Advertisement
News available in Polish

"Tylko działając wspólnie, możemy ją wygrać" - dodaje Paweł Wąsek. Kancelaria Premiera promuje w ten sposób zasadę DDM, na którą składają się: dystans społeczny, dezynfekcja, maseczka.

"Przestrzegajmy zasad sanitarnych" - apeluje Dawid Kubacki, a całość kończy Piotr Żyła, który ze swoim charakterystycznym śmiechem zakrywa usta i nos.

Dawid Kubacki uzyskał 135,5 m i wygrał kwalifikacje do jutrzejszego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskiej Ruce. Udział w zawodach zapewniło sobie wszystkich sześciu Polaków.

Kubacki wyprzedził Niemca Karla Geigera i Norwega Halvora Egnera Graneruda - obaj wylądowali na 132. metrze.

Z biało-czerwonych w czołówce znaleźli się jeszcze Piotr Żyła (129 m) i Kamil Stoch (120,5 m), którzy zajęli - odpowiednio - piąte i 10. miejsce. Zarówno Klemens Murańka, jak i Andrzej Stękała uzyskali 112,5 m, ale pierwszy z zawodników miał znacznie lepsze noty, co sprawiło że uplasował się na 26. pozycji, a jego kolega z kadry na 32. Paweł Wąsek zaś (113,5 m) miał 28. lokatę.

W Ruce nie wystąpią czołowi Austriacy, w tym zdobywca Kryształowej Kuli w poprzednim sezonie Stefan Kraft. Zakażenie Covid-19 stwierdzono u Gregora Schlierenzauera, Philippa Aschenwalda oraz trenera Andreasa Widhoelzla i cała kadra A została skierowana na kwarantannę.

Pierwsza seria sobotniego konkursu rozpocznie się o godz. 16:30 lokalnego czasu. Dzień później rywalizacja ruszy o 15.30, a poprzedzą ją kwalifikacje (14).

Po inauguracyjnych zawodach PŚ w Wiśle liderem cyklu jest Niemiec Markus Eisenbichler. 

Czytaj więcej:

Polscy skoczkowie wywalczyli w Wiśle trzecie miejsce

Reguły na włoskich stokach narciarskich: Maseczka, dystans, limity obecnych

Stoch: "Kubeł zimnej wody jeszcze nikomu nie zaszkodził"

Na skoczni w Willingen zostanie odprawiona... wigilijna msza

PŚ w skokach: Druga odsłona w weekend w Ruce

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 25.01.2021
  GBP 5.114 złEUR 4.544 złUSD 3.740 złCHF 4.216 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement