Menu

Polish priest-climber severely injured in an accident in the Mont Blanc massif

Polish priest-climber severely injured in an accident in the Mont Blanc massif
Widok na Mont Blanc. (Fot. Getty Images)
Polish priest-climber was seriously wound up climbing from the Italian side to the Grandes Jorasses peak on the French border at the Mont Blanc massif. The priest is in the intensive care unit at the Aosta hospital - informed the Polish consulate in Milan.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

We wspinaczce uczestniczyło czterech księży-alpinistów w wieku od 35 do 50 lat, trzej z nich to Słowacy.

Do wypadku doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Powiązani liną asekuracyjną wspinacze spadli z wysokości około 50 metrów na pole śnieżne, prawdopodobnie z powodu oderwania się fragmentu występu skalnego.

Dwaj z nich, w tym Polak, odniosło poważne obrażenia. Sprawą polskiego obywatela zajęła się konsul Adrianna Siennicka z Mediolanu.

Według włoskich mediów uczestnicy wyprawy wyruszyli w poniedziałek rano ze schroniska na wysokości 2800 metrów n.p.m. Do wypadku doszło wczoraj około godziny pół do drugiej nad ranem. Grandes Jorasses ma wysokość 4 208 metrów n.p.m.

Ranni księża zostali zabrani do szpitala przez śmigłowiec pogotowia górskiego z Doliny Aosty w ponad cztery godziny po wypadku, gdyż wcześniej uniemożliwiała to niedostateczna widoczność. Dwaj z nich doznali tylko lżejszych obrażeń.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 17.05.2021
  GBP 5.2602 złEUR 4.5298 złUSD 3.7288 złCHF 4.1347 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement