Menu

Poles in Great Britain will donate blood for the fifth time

Poles in Great Britain will donate blood for the fifth time
O tej szlachetnej akcji piszą media z całego świata. (Fot. British Poles)
Poles who live in the UK are once again organizing to mass donate blood to British hospitals. The campaign initiated in 2015 by British Poles has become one of the most positive initiatives in recent years.
Advertisement
News available in Polish

Setki zdjęć z logiem #polishblood, które przedstawiają Polaków oddających krew w brytyjskich szpitalach i stacjach krwiodawstwa, co roku zalewają media społecznościowe, a o tej szlachetnej akcji piszą media z całego świata. 

W ostatnim czasie można zauważyć wiele pozytywnych aspektów w relacjach polsko-brytyjskich. Oficjalnie honorowany jest wkład polskich matematyków w rozszyfrowanie Enigmy, a w parlamencie zorganizowano kilka prestiżowych debat na temat pozytywnego wkładu Polaków w gospodarkę Wielkiej Brytanii. Zorganizowano też wystawę o udziale Polaków w ratowaniu Żydów; wiele mówi się o polskich lotnikach. 

Rządy Polski i Wielkiej Brytanii organizują coroczny strategiczny szczyt, odbywa się Forum Belwederskie dla przedstawicieli kultury. W polityce i kulturze wiele się dzieje, a Polacy zgrupowani wokół British Poles skupiają się na budowaniu przyjaźni między krajami. 

Do akcji dołączają tysiące Polaków. (Fot. Twitter/@BritishPoles)

Ambasadorami kampanii #polishblood są w tym roku m. in.: instruktorka krav magi Agnieszka Kupiec, biznesmen Andrzej Rygielski oraz znany polski kucharz na Wyspach - Damian Wawrzyniak.  Honorowym ambasadorem akcji jest pułkownik Otton Hulacki, żołnierz 2. Korpusu Polskiego gen. Wł. Andersa.

Rejestracja w celu oddania krwi zajmuje tylko 2 minuty:

Chętni, którzy chcą przyłączyć się do akcji, proszeni są o drukowanie kartek #polishblood i robienie sobie zdjęć podczas oddawania krwi - brytol.com/polishblood.jpg, a następnie przesyłanie ich British Poles na Facebooku lub pocztą mailową na info@britishpoles.uk. Jak co roku, będą one publikowane na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia #polishblood na Facebooku.  Akcja potrwa od 22 do 29 sierpnia 2019.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 27.02.2020
  GBP 5.085 złEUR 4.310 złUSD 3.941 złCHF 4.055 zł

  Sport


  Advertisement