Menu

Poles go to the Himalayas to honor the memory of Wanda Rutkiewicz

Poles go to the Himalayas to honor the memory of Wanda Rutkiewicz
Każdy z nas może wesprzeć wyprawę i budowę czortenu na stronie www.zrzutka.pl/dbrxdh. (Fot. zrzutka.pl)
30 years will have passed in May 2022, when Wanda Rutkiewicz went missing on her way to the Kanczendzongi peak (8 586 m). On the occasion of this anniversary, the Sports Club 'Polskie Himalaje' wants to build a Chorten in the base under this mountain in tribute to one of the greatest mountaineers in history.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Mamy nadzieję, że uda się zebrać kwotę 18 000 zł" - tłumaczą inicjatorzy akcji, czyli Klub Sportowy "Polskie Himalaje" z siedzibą w Krakowie, założony w 2010 roku. 

"Musimy dziś zadbać, aby utrzymywać i utrwalać pamięć o tych, którzy swymi osiągnięciami rozsławili w świecie imię Polski, ale nie dane im było wrócić do swych domów. Nie liczymy na to, że ktoś za nas postawi czorteny czy wykona pamiątkowe tablice, gabloty. Wiosną 2022 roku wyruszymy do bazy pod Kanczendzongę, a jesienią 2023 roku do Pokhary i Sanktuarium Annapurny. To ostatni ośmiotysięcznik, na którym 22 października 1991 roku stanęła Wanda Rutkiewicz po samotnej wspinaczce południową ścianą" - tłumaczą przedstawiciele klubu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://polskiehimalaje.pl/, a także na profilu Facebook:  https://www.facebook.com/PolskieHimalaje/ . 

Akcja zbiórki pieniędzy prowadzona jest tu: https://zrzutka.pl/dbrxdh.

Portal Londynek.net objął akcję swoim patronatem medialnym.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 20.04.2021
  GBP 5.2755 złEUR 4.5541 złUSD 3.7737 złCHF 4.1257 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement