Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Poles book foreign trips on a massive scale

Poles book foreign trips on a massive scale
Jednym z hitów wyjazdowych stycznia okazał się Rzym. (Fot. eSky)
Poles have started planning this year's trips en masse. Interest, as expressed by the number of searches on the travel organization platform eSky.pl, has doubled compared to January 2022. Most often, Poles on eSky.pl choose to travel within Europe, booking both short city-breaks and longer vacations during the holiday season.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

W Nowy Rok Polacy weszli z przytupem i już w styczniu rozpoczęli intensywne planowanie tegorocznych podróży. Analiza danych platformy do organizacji podróży eSky.pl wykazuje, że zainteresowanie wyrażone liczbą wyszukiwań wzrosło dwukrotnie w stosunku do stycznia 2022 roku.

Przełożyło się to na decyzje zakupowe – liczba rezerwacji w styczniu wzrosła o rekordowe 81 proc. w porównaniu do roku ubiegłego. Co więcej, wzrost ten jest większy, niż w styczniu 2020 roku, kiedy to branża turystyczna notowała rekordowe zainteresowanie podróżami.

Eksperci eSky.pl wskazują, że przyczyn tak potężnego wzrostu w liczbie rezerwacji należy szukać w dwóch obszarach. Po pierwsze - Polacy nadal nadrabiają swoje podróżnicze zaległości z ubiegłych lat, a po drugie, obecnie ceny biletów lotniczych są bardzo atrakcyjne, co pozwala na zaplanowanie tegorocznych wyjazdów w niższych cenach i zadbanie o domowy budżet.

"Notujemy rekordowe wyniki za styczeń, bo właśnie teraz jest najlepszy moment na planowanie podróży. Zeszły rok pokazał, że ofert last minute jest coraz mniej, dlatego w tym roku rekomendujemy podróżnikom powrót do planowania wyjazdów z odpowiednim wyprzedzeniem. Jak wynika z naszych danych historycznych, zaplanowanie podróży z 2- lub 3-miesięcznym wyprzedzeniem często pozwala zaoszczędzić niekiedy nawet do 50% wartości biletów, a luty jest idealnym momentem, by pochylić się nad planami wyjazdowymi na okres wiosenno-letni" – tłumaczy Deniz Rymkiewicz, rzecznik prasowy eSky.pl.

Polacy w styczniu najczęściej rezerwowali wyjazdy w obrębie Europy, a największą popularnością cieszyły się Włochy. Do kraju, gdzie można poczuć "dolce vita", polscy podróżnicy najczęściej wybierają wyjazdy w okresie długich weekendów, ale także w przeddzień wakacji – w czerwcu.

Do najpopularniejszych miejsc zalicza się: Rzym, Mediolan, Wenecja, Bari oraz Neapol. Tuż za Włochami uplasowała się Hiszpania. Top 5 miejsc w Hiszpanii, które rezerwowano w serwisie eSky.pl to między innymi Barcelona, Malaga, Alicante.

W rankingu popularności tuż za Włochami uplasowała się Hiszpania. (Fot. eSky)

Podium najczęściej rezerwowanych kierunków w styczniu zamyka Portugalia. Polacy dopiero zaczynają odkrywać ten kraj, który ma wiele do zaoferowania. Największą popularnością w okresie wiosennym cieszy się Porto i Lizbona, a w okresie wakacyjnym wybrzeże Algarve.

Eksperci eSky.pl podpowiadają kilka prostych zasad, które pozwolą sporo zaoszczędzić na wyjeździe.

 • Rezerwuj z 2- 3-miesięcznym wyprzedzeniem, by zaoszczędzić do 50% wartości biletu.
 • Postaw na elastyczność - ceny w te same kierunki mogą różnić się nawet kilkukrotnie w zależności od wybranych dat, dlatego korzystaj z opcji "Loty w pobliskich datach".
 • Sprawdź loty z pobliskich lotnisk - niekiedy wylot z pobliskiego lotniska, np. z Katowic, zamiast Krakowa może okazać się zdecydowanie bardziej atrakcyjny cenowo.
 • Chcąc podróżować tanio, unikaj najpopularniejszych terminów podróży - ceny w majówkę lub na Wielkanoc są zawsze wyższe niż kilka dni przed tymi świętami.
 • Rezerwuj bilety na początku tygodnia – analizy cenowe pokazują, że rezerwowanie biletów lotniczych we wtorki i środy w okolicach północy zwiększa szansę na tańsze bilety.

Czytaj więcej:

Eksperci od podróży radzą, dokąd wybrać się w przyszłym roku

Egipt najpopularniejszym kierunkiem świąteczno-noworocznych wojaży Polaków

Biura podróży przygotowują się na "Sunshine Saturday". Jutro może paść rekord rezerwacji

Jet2 najlepszym biurem podróży w Wielkiej Brytanii

"The New York Times" opublikował ranking miejsc, które warto odwiedzić w tym roku

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 29.03.2023
  GBP 5.3302 złEUR 4.6850 złUSD 4.3247 złCHF 4.7012 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement