Poland more recognizable on the map than Australia and Japan

Uczestnicy badania, które zostało przeprowadzone na całym świecie, byli proszeni o wskazywanie na interaktywnej mapie wymienianych krajów. W ten sposób sporządzono ranking dwudziestu miejsc, które ankietowanym sprawiły najwięcej trudności.
W zestawieniu znalazła się Polska, jednak okazało się, że rozpoznawalność naszego kraju jest wysoka - problem ze wskazaniem Polski miało 43 proc. osób, co uplasowało ją dopiero na 15. miejscu listy najmniej kojarzonych państw.
Na szczycie rankingu znalazła się Indonezja, której nie było w stanie wskazać 83 proc. badanych. Na drugim miejscu uplasował się Wietnam, ze wskazaniem którego problem miało 81 proc. osób. Na trzecim miejscu zestawienia znalazł się Bangladesz, którego nie umiało znaleźć 78 proc. ankietowanych, a na czwartym - Ukraina, której rozpoznanie było problemem dla 73 proc. osób uczestniczących w badaniu.
W pierwszej dziesiątce najtrudniejszych do zlokalizowania krajów znalazły się jeszcze: Peru (69 proc.), Uzbekistan (68 proc.), Japonia (62 proc.), Arabia Saudyjska (61 proc.), Maroko (57 proc.) i Kanada (53 proc.).
Kolejne miejsca zajęły: Angola (52 proc.), Madagaskar (50 proc.), Birma (49 proc.), Australia (46 proc.), Polska (43 proc.), Nepal (42 proc.), Algieria (37 proc.), Francja (33 proc.), Ghana (31 proc.) i Niemcy ( 29 proc.). Oznacza to, że wśród tej dwudziestki państw Polska pod względem rozpoznawalności ustępuje jedynie pięciu - Niemcom, Ghanie, Francji, Algierii i Nepalowi.
Czytaj więcej:
NBP: Tylko połowa Polaków zdała "egzamin" z ekonomii