Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Pfizer CEO: A vaccine administered annually would be a better solution than booster doses

Pfizer CEO: A vaccine administered annually would be a better solution than booster doses
Albert Bourla zwrócił uwagę, jakie wyzwania czekają służbę zdrowia na całym świecie w związku z dawkami przypominającymi. (Fot. Getty Images)
The annually administered vaccine against Covid-19 would be a better solution than the more frequently administered booster dose, assessed Albert Bourla, the head of the pharmaceutical concern of the Israeli television N12 News.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Jest to pożądany scenariusz - mam nadzieję, że uda nam się dojść do momentu, w którym będziemy mogli szczepić się regularnie, raz w roku" - przekazał Bourla, odpowiadając na pytanie o skuteczność podawanych co kilka miesięcy dawek przypominających.

"W przypadku podawania preparatu raz w roku, łatwiej będzie do tego przekonać ludzi, łatwiej będzie to też zapamiętać. Z punktu widzenia zdrowia publicznego jest to naprawdę idealna sytuacja" - dodał prezes Pfizera.

Szczepionka firmy Pfizer/BioNTech okazała się skuteczną przeciwko ciężkiemu przebiegowi choroby w przypadku zakażenia wariantem Omikron, jej efektywność spadła jednak w zetknięciu ze zwiększoną zdolnością wariantu do przenoszenia. Wiele krajów zdecydowało się na rozszerzenie kampanii szczepień o dawki przypominające i skrócenie odstępu pomiędzy przyjmowaniem kolejnych zastrzyków preparatu.

Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) poinformowały przedwczoraj, że trzecia dawka szczepionek Moderny i Pfizera oferuje sięgająca 90 proc. ochronę przed ryzykiem hospitalizacji. 

Czytaj więcej:

Prezes Pfizera: Koronawirus będzie krążył jeszcze przez wiele lat

Badanie: Jaka jest skuteczność szczepionki Pfizer i Moderny po 7 miesiącach?

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 27.05.2022
  GBP 5.4209 złEUR 4.6102 złUSD 4.2966 złCHF 4.4814 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement