Menu

Peter Schmeichel: Denmark did not want to restart game

Peter Schmeichel: Denmark did not want to restart game
"Każdy bez większego wysiłku myślowego może sobie wyobrazić, co się działo w głowach duńskich piłkarzy w takiej sytuacji i o czym myśleli". (Fot. Getty Images)
Peter Schmeichel has claimed that UEFA threatened Denmark with a 3-0 forfeit if they did not resume their opening Euro 2020 fixture after Christian Eriksen's cardiac arrest.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Wiadomość, którą podała UEFA, że mecz został wznowiony ponieważ tak chcieli duńscy piłkarze, jest nieprawdziwa" - przekazał w brytyjskiej telewizji. Jego wypowiedzi cytują skandynawskie media.

"Otrzymaliśmy do wyboru trzy rozwiązania. Pierwszą było dokończenie meczu tego samego dnia, drugą rozegranie go o godzinie 12:00 następnego dnia. Trzecią, o której nikt nie mówi, był walkower 0:3 dla Finlandii" - wyjaśnił Schmeichel.

"Każdy bez większego wysiłku myślowego może sobie wyobrazić, co się działo w głowach duńskich piłkarzy w takiej sytuacji i o czym myśleli. Dostali minuty na decyzję czy grać zaraz, jutro czy przegrać walkowerem. To było nieetyczne w tej sytuacji ultimatum i piłkarze de facto nie dostali wyboru" - ujawnił Schmeichel w programie "Good Morning Britain". Jego wypowiedź przytoczył szwedzki dziennik "Aftonbladet".

"Uważam, że w tak wyjątkowej sytuacji należało poczekać z decyzją do następnego dnia, poczekać na wiadomości ze szpitala, ostudzić emocje i odpocząć - przede wszystkim psychicznie, a dopiero później podjąć decyzję co do meczu" - podsumował Duńczyk.

Czytaj więcej:

Były lekarz Eriksena: "Nie miał żadnych problemów z sercem"

"The Times": Zasłabnięcie Eriksena przypomina, że piłkarze nie są nadludźmi

Wciąż nie jest znana przyczyna kłopotów z sercem Eriksena

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 23.07.2021
  GBP 5.3349 złEUR 4.5747 złUSD 3.8851 złCHF 4.2208 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement