Menu

Paolo Rossi: Italy football legend's home burgled during his funeral

Paolo Rossi: Italy football legend's home burgled during his funeral
Media podkreślają, że Rossi "powrócił na ostatni mecz" do Vicenzy, do miasta, gdzie na dobre rozpoczęła się jego piłkarska kariera. (Fot. Getty Images)
The home of Italian football legend Paolo Rossi was burgled during his funeral on Saturday, Italy's ANSA news agency has reported.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Informację za włoską agencją prasową ANSA przekazały światowe media. Według nich, z domu w toskańskiej miejscowości Bucine nieopodal Arezzo skradziono m.in. biżuterię, w tym pamiątkowy zegarek. Po zawiadomieniu przez Cappelletti policja wszczęła dochodzenie.

Vicenzę, gdzie pochowano króla strzelców mistrzostw świata w 1982 roku, dzieli od Arezzo ok. 200 km. W pogrzebie uczestniczyli m.in. koledzy ze "złotej drużyny" sprzed 38 lat. Do katedry trumnę wnieśli Marco Tardelli, Giancarlo Antognoni, Antonio Cabrini i Fulvio Collovati.

Media podkreślają, że Rossi "powrócił na ostatni mecz" do Vicenzy, do miasta, gdzie na dobre rozpoczęła się jego piłkarska kariera. Hołd oddało mu tam kilka tysięcy osób przechodząc koło wystawionej trumny z jego ciałem.

Od czwartku słynnego piłkarza, m.in. Juventusu Turyn i Milanu, wspominają nieprzerwanie wszystkie włoskie media. Z uroczystości pogrzebowych przeprowadzono transmisję telewizyjną.

Rossi zmarł w czwartek w wieku 64 lat, a powodem był nowotwór.

Czytaj więcej:

Zmarł bohater mundialu w 1982 roku Paolo Rossi

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 05.05.2021
  GBP 5.2984 złEUR 4.5752 złUSD 3.8136 złCHF 4.1655 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement