Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Oscar Pistorius sweeping church floors after prison release

Oscar Pistorius sweeping church floors after prison release
Oscar Pistorius podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 r. (Fot. Getty Images)
Three months after being released from prison, former Paralympian Oscar Pistorius is sweeping church floors because he can't find steady work. In the summer of 2012, he was a South African national hero when he became the first disabled athlete in prosthetics to run at the London Olympics.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

W lutym 2013 roku Pistorius został aresztowany i oskarżony o zamordowanie swojej dziewczyny, prawniczki i modelki, 29-letniej Reevy Steenkamp. Podczas postępowania sądowego Pistorius twierdził, że w środku nocy usłyszał hałas w łazience. Będąc przekonany, że to włamywacz, strzelił przez drzwi, zabijając Steenkamp.

W pierwszym procesie w 2014 roku został skazany na pięć lat, później wyrok został podwyższony do lat 15. Ostatecznie w styczniu 2024 został zwolniony przedterminowo, po spędzeniu w więzieniu 8,5 roku.

Departament Służb Więziennych zakazał Pistoriusowi picia alkoholu i zażywania narkotyków. Nie może publikować w mediach społecznościowych, ma też zakaz udzielania wywiadów. Musi też o określonych godzinach przebywać w swoim domu. Wyrok wygaśnie ostatecznie w 2029 roku.

W środę "New York Post" pisał, że 37-letni Pistorius po wyjściu z więzienia "ukrywa się w luksusowej trzypiętrowej rezydencji swojego wuja na ekskluzywnym przedmieściu Pretorii i jest poddany ostracyzmowi przez swoich byłych przyjaciół".

Według gazety Pistorius skontaktował się z członkami Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego, prosząc o pomoc przy znalezieniu jakiejkolwiek pracy. "Jest zbyt toksyczny, by z nim pracować" - stwierdził jeden z rozmówców gazety. "Nie ma tu nic dla niego" - dodał.

Czytaj więcej:

Pistorius może być warunkowo zwolniony z więzienia 5 stycznia

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 21.05.2024
  GBP 4.9798 złEUR 4.2572 złUSD 3.9175 złCHF 4.3052 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement