Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Naomi Osaka withdraws from French Open amid row over press conferences

Naomi Osaka withdraws from French Open amid row over press conferences
Naomi Osaka nie czekała na dyskwalifikację... (Fot. Getty Images)
Naomi Osaka has announced her withdrawal from Roland Garros one day after she was fined $15,000 by the French Open and warned that she could face expulsion from the tournament following her decision not to speak with the press during the tournament.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Najlepszą rzeczą dla turnieju, dla innych zawodniczek i dla mojego dobrego samopoczucia jest to, że wycofuję się, aby każdy mógł skupić się na tenisie" - napisała na Twitterze wiceliderka rankingu WTA.

W niedzielę organizatorzy czterech turniejów wielkoszlemowych wydali wspólne oświadczenie, w którym poinformowali, że jeśli Osaka będzie kontynuowała bojkotowanie konferencji, to grozi jej dyskwalifikacja.

Osaka zapowiedziała już w środę, że nie zamierza uczestniczyć w Paryżu w spotkaniach z dziennikarzami. Argumentowała, że chce w ten sposób zwrócić uwagę na problemy związane ze zdrowiem psychicznym.

Zgodnie z tym postanowieniem, nie brała udziału w sesji medialnej poprzedzającej rozpoczęcie turnieju, w którym tradycyjnie przepytywani są zawodnicy z czołówki. W niedzielę awansowała do drugiej rundy, pokonując Rumunkę Patricię Marię Tig 6:4, 7:6 (7-4). Tuż po meczu wzięła udział w krótkiej rozmowie na korcie, ale opuściła pomeczową konferencję prasową.

Zgodnie z obowiązującymi podczas imprez wielkoszlemowych przepisami Osaka została ukarana za to grzywną w wysokości 15 000 dolarów.

Japonka ma w dorobku cztery tytuły wielkoszlemowe, ale wszystkie wywalczyła na twardej nawierzchni. W Paryżu nigdy jeszcze nie przeszła trzeciej rundy.

Do rywalizacji we French Open wróciła po dwuletniej przerwie - z udziału w ubiegłorocznej edycji zrezygnowała. Wówczas imprezę z powodu COVID-19 przełożono na jesień i rozpoczęła się zaledwie dwa tygodnie po zakończeniu US Open, w którym Japonka triumfowała.

Czytaj więcej:

French Open: Kontuzjowana Halep nie zagra

French Open: W Paryżu odsłonięto pomnik Rafaela Nadala

French Open: Osaka bojkotuje konferencje prasowe. Grozi jej dyskwalifikacja

French Open: Awans do drugiej rundy urodzinowym prezentem Świątek

Majchrzak: Cieszę się, że odblokowałem paryską "mączkę"

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 22.09.2023
  GBP 5.3020 złEUR 4.6069 złUSD 4.3269 złCHF 4.7752 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement