Menu

Milik joins Olympique Marseille

Milik joins Olympique Marseille
Polski piłkarz będzie mógł zadebiutować w barwach zespołu z Marsylii już w jutro z AS Monaco. (Fot. Twitter/@arekmilik9)
Arkadiusz Milik has finally completed his transfer to Olympique Marseille, ... officially a player of Olympique de Marseille, one of the most prestigious clubs in Europe.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Niespełna 27-letni Milik, 56-krotny reprezentant Polski, występował w Napoli od sierpnia 2016 roku. W ostatnich miesiącach był jednak odsunięty od pierwszego zespołu po konflikcie z władzami klubu.

O jego transferze mówiono już od dłuższego czasu, wymieniano m.in. Juventus Turyn i Romę. Ostatecznie jednak zawodnik trafił do francuskiej ekstraklasy. Po okresie półtorarocznego wypożyczenia Milik ma zostać wykupiony przez Olympique.

Jak podała agencja AFP, powołując się na medialne informacje, po długich negocjacjach oba kluby zgodziły się na kwotę całego transferu w wysokości ośmiu milionów euro plus cztery miliony jako tzw. bonusy. Polski piłkarz będzie mógł zadebiutować w barwach zespołu z Marsylii już w jutrzejszym meczu ligowym na wyjeździe z AS Monaco.

Mimo braku gry w ostatnich miesiącach w klubie, Milik regularnie występował w reprezentacji Polski, w której jest ważnym ogniwem. W kadrze narodowej strzelił dotychczas 15 bramek. Był m.in. jedną z wyróżniających się postaci w mistrzostwach Europy 2016 we Francji, gdzie biało-czerwoni dotarli do ćwierćfinału.

Przed transferem do Napoli w 2016 roku Milik występował w Ajaksie Amsterdam (początkowo na wypożyczeniu), a wcześniej - patrząc od początku kariery - w Rozwoju Katowice, Górniku Zabrze, Bayerze Leverkusen i Augsburgu.

Olympique Marsylia, po udanej jesieni, ostatnio zanotował serię gorszych występów - cztery porażki w siedmiu meczach, tylko jedna wygrana. W efekcie drużyna spadła na szóste miejsce w tabeli Ligue 1 (32 pkt), ze stratą 10 punktów do lidera PSG i wicelidera Lille. 

Czytaj więcej:

Włoskie media: Milik o krok od transferu do Romy

Włoskie media: Milik mówi "nie" Romie

Napoli ukarane za niestawienie się na mecz z Juventusem

Liga włoska: Zwycięstwo Napoli w meczu upamiętniającym Maradonę

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 07.05.2021
  GBP 5.2720 złEUR 4.5764 złUSD 3.7861 złCHF 4.1723 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement