Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Israel finds new cases of fast-spreading virus strain

 Israel finds new cases of fast-spreading virus strain
Wiadomo, że trzy z czterech osób, u których wykryto szybko rozprzestrzeniającą się mutację wirusa, niedawno wróciły z Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)
The new British strain of coronavirus, believed to be far more contagious than the original version, has been found in Israel, Health Minister Yuli Edelstein told ministers at a cabinet meeting Wednesday as they discussed implementing a potential new national lockdown within days.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Trzy z tych przypadków to osoby, które niedawno wróciły z Wielkiej Brytanii; przebywają one obecnie w specjalnych hotelach przeznaczonych na kwarantannę. Pracownicy resortu starają się znaleźć źródło czwartej infekcji.

Premier Benjamin Netanjahu skomentował, że przypadki wariantu brytyjskiego koronawirusa w Izraelu dowodzą, że rząd działał prawidłowo, nakładając ograniczenia na podróżnych powracających z zagranicy.

"Musimy założyć, że ta odmiana rozprzestrzenia się tutaj. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje duża szansa - ale nie jest to pewne - że opracowane już szczepionki będą skuteczne. Nie wiemy tego na pewno, ale jest to bardzo prawdopodobne" - oświadczył, dodając, że naukowcy będą wiedzieć więcej za kilka dni.

O wykryciu w Wielkiej Brytanii nowego wariantu wirusa SARS-CoV-2 poinformowano 14 grudnia. Według władz brytyjskich, nowa odmiana rozprzestrzenia się o ok. 70 proc. szybciej, ale nie wydaje się, by powodowała poważniejszy przebieg choroby i miała nie zareagować na opracowane już szczepionki przeciw Covid-19.

Zakażenia nową odmianą wirusa zdiagnozowano m.in. w Danii, Holandii, Australii i we Włoszech.

Czytaj więcej:

Brytyjskie MZ: Nowy szczep Covid-19 "wymyka się spod kontroli"

Cała UE zamknie się na Wielką Brytanię? Kolejne kraje zawieszają loty

Rzecznik rządu potwierdza: Od północy wstrzymanie lotów z UK do Polski

WHO: Więcej informacji o nowym szczepie koronawirusa "w najbliższych dniach"

Niemiecki wirusolog o nowym szczepie koronawirusa: Nie wygląda to dobrze

Brytyjski rząd rozszerza restrykcje 4. poziomu na większą część Anglii

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 26.09.2022
  GBP 5.2822 złEUR 4.7566 złUSD 4.9113 złCHF 4.9846 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement