Menu

Novak Djokovic still undecided over US Open

Novak Djokovic still undecided over US Open
Serb skarży się na "złośliwą krytykę". (Fot. Getty Images)
Novak Djokovic, who recently tested negative for coronavirus after testing positive during his Balkans charity event, told a Serbian newspaper on Wednesday that he still was not sure if he would play in the US Open.
Advertisement
News available in Polish

Wielkoszlemowe zmagania w Nowym Jorku rozpoczną się 31 sierpnia, a z powodu pandemii toczyć się będą przy pustych trybunach. Trwają rozmowy między organizatorami i zawodnikami odnośnie dodatkowych zasad bezpieczeństwa, które mają obowiązywać podczas turnieju. Niektórzy z czołowych graczy przyznali, że mogą nie pojawić się na obiektach Flushing Meadows. Rywalizacja w imprezach WTA i ATP ma zaś ruszyć w pierwszej połowie sierpnia.

"Wciąż nie wiem, czy zagram w US Open. Na pewno nie polecę do Waszyngtonu, Cincinnati (w tym roku z powodu pandemii impreza ta odbędzie się w Nowym Jorku - przyp. red.) pozostaje w moich planach" - zaznaczył w rozmowie z dziennikiem "Sportski Zurnal".

Jak dodał, jego udział w przełożonym na przełom września i października French Open jest pewny. Ma też zamiar wcześniej zagrać w Madrycie i Rzymie.

Wątpliwości dotyczące losów tegorocznej edycji US Open wzrosły m.in. w związku z wydarzeniami dotyczącymi Adria Tour. Podczas cyklu turniejów pokazowych, którego organizatorem był słynny tenisista z Belgradu, nie przestrzegano zasad dystansu społecznego, na trybunach zasiadło wielu kibiców, a zawodnicy grali w koszykówkę i wieczorami tańczyli jeden obok drugiego w klubach.

W trakcie drugiej odsłony cyklu na Bałkanach, którego celem była zbiórka pieniędzy na pomoc charytatywną, potwierdzono zakażenie koronawirusem u Djokovica, Serba Viktora Troickiego, Bułgara Grigora Dimitrowa i Chorwata Borny Corica oraz trzech członków sztabów szkoleniowych. Lider światowego rankingu musiał zmierzyć się z wieloma niepochlebnymi komentarzami.

"Ostatnio dostrzegam tylko krytykę, z której większość jest złośliwa. To właściwie coś więcej niż krytyka, to jak polowanie na czarownice. Ktoś musi upaść, jakieś duże nazwisko. Moje intencje były czyste. Całym sercem zaangażowałem się w organizację imprezy charytatywnej, by pomóc zawodnikom i federacjom tenisowym na Bałkanach. Postępowaliśmy zgodnie z prawem i wszystkimi zasadami. Dostaliśmy jednak nauczkę, pewne rzeczy mogliśmy zapewne zrobić inaczej" - podsumował zwycięzca 17 turniejów wielkoszlemowych.

Djokovic 2 lipca poinformował, że kolejny test na obecność koronawirusa, któremu się poddał, dał już wynik negatywny. We wtorek wznowił treningi.

Czytaj więcej:

Novak Djokovic zakażony koronawirusem

Wielu tenisistów krytykuje sprawę Adria Tour, skrucha Djokovica

Thiem o turnieju Djokovica: "Popełniliśmy błąd, poniosła nas euforia"

Novak Djokovic przekaże 40 tys. euro na walkę z koronawirusem

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement