Menu

Norwegian players will collect tomatoes

Norwegian players will collect tomatoes
Piłkarze Vikinga Stavanger otrzymali nietypową ofertę pracy od plantatora pomidorów. (Fot. Getty Images)
9 out of 16 clubs in the Norwegian Premier League have temporarily released all their players. They have registered as unemployed, but will now have to accept any job offered to them. For Viking players, Stavanger has just arrived from the tomato grower.
Advertisement
News available in Polish

"Sezon zbliża się wielkimi krokami i za chwilę będę miał problem, ponieważ moi stali pracownicy sezonowi z Polski i Ukrainy nie dojadą z powodu zamkniętych granic. Po doniesieniach, że obecnie aż 10 procent aktywnych zawodowo Norwegów jest bez pracy zgłosiłem zapotrzebowanie na 15 osób do urzędu pośrednictwa pracy" - przekazał Stig Jakob Hanasand z graniczącej ze Stavanger gminy Rennesoey na antenie kanału telewizji TV2.

Dodał, że jest wieloletnim kibicem Vikinga FK i chętnie by widział całą pierwszą drużynę klubu pracującą w jego gospodarstwie i biegającą w szklarniach.

"To byłoby spełnieniem marzeń chyba każdego kibica znanego klubu. Muszę teraz szybko zawiadomić urząd, że chodzi mi o zgraną grupę pracowników, najchętniej piłkarzy, tak aby nikt mi ich nie zabrał" - dodał.

Według przepisów, czasowo zwolnieni otrzymują zasiłki, lecz warunek jest taki, że nie mogą odmówić propozycji krótkotrwałego zatrudnienia, bez względu na jej charakter. Dopiero zwolnieni na stałe mogą szukać pracy według swoich kwalifikacji lub pozycji otrzymując w tym czasie zasiłki.

"Zdaję sobie sprawę, że nie będę mógł odmówić, lecz co robić. Taką mamy sytuację w kraju i na świecie, a w sumie zbierając pomidory można będzie trochę odpocząć psychicznie od futbolu" - wskazał obrońca ośmiokrotnego mistrza Norwegii Viljar Vevatne.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 27.05.2020
  GBP 4.983 złEUR 4.438 złUSD 4.050 złCHF 4.171 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement