Menu

Norway to allow more sports, bigger crowds in easing of national COVID curbs

Norway to allow more sports, bigger crowds in easing of national COVID curbs
W imprezach plenerowych będzie mogło bawić się do 600 osób. (Fot. Getty Images)
Norway will allow most amateur team sports to resume in mid-October and permit larger crowds at matches, as the government looks to ease nationwide restrictions enforced to contain the coronavirus epidemic.
Advertisement
News available in Polish

"Mamy epidemię w Oslo, Arendal oraz Oygarden, ale wskaźniki zakażeń w całym kraju utrzymują się na stosunkowo niskim poziomie" - tłumaczyła Solberg. Według szefowej norweskiego rządu, lokalnie wciąż możliwe będą bardziej surowe obostrzenia, gdyż "władze samorządowe najlepiej radzą sobie z eliminacją ognisk koronawirusa".

W Norwegii w ostatnim tygodniu w ciągu doby odnotowywano średnio 183 nowe zakażenia koronawirusem. Najpoważniejsza sytuacja panuje w Oslo, gdzie we wszystkich dzielnicach miasta wskaźnik zakażeń przekroczył 20 na 100 tys. mieszkańców.

Po krytyce ze strony rządu burmistrz Oslo Marianne Borgen wprowadziła od wtorku obowiązek noszenia maseczek w środkach komunikacji miejskiej, rejestracji gości w restauracjach oraz zakaz publicznych imprez powyżej 50 osób. Rząd naciskał, aby w stolicy Norwegii ograniczyć liczbę zgromadzeń do pięciu osób.

We wtorek złagodzenie ogólnokrajowych restrykcji ogłosił także rząd Szwecji. Od połowy października w tym kraju w imprezach kulturalnych oraz sportowych będzie mogło uczestniczyć do 500 osób zamiast dotychczasowego limitu 50 po spełnieniu przez organizatorów kilku wymogów. 

Czytaj więcej:

Norwegia: Od dzisiaj zakaz sprzedaży alkoholu po północy z powodu Covid-19

Norwegia wpisała Polskę na "czerwoną listę"

Władze Oslo wprowadzają zakaz prywatnych spotkań powyżej 10 osób

Szwedzi pozwolą na większe imprezy mimo rosnącej liczby zakażeń

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 19.10.2020
  GBP 5.037 złEUR 4.550 złUSD 3.876 złCHF 4.245 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement