Menu

EU to discuss easing non-essential travel restrictions

EU to discuss easing non-essential travel restrictions
Będą łagodniejsze restrykcje podczas wjazdu do krajów UE? (Fot. Getty Images)
The European Commission proposed on May 3 that Member States ease the current restrictions on non-essential travel into the EU to take into account the progress of vaccination campaigns and developments in the epidemiological situation worldwide.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Komisja proponuje zezwolenie na wjazd do UE - z innych niż istotne powodów - nie tylko wszystkim osobom pochodzącym z krajów o dobrej sytuacji epidemicznej, ale także wszystkim osobom, które otrzymały ostatnią zalecaną dawkę szczepionki zatwierdzonej w UE. Można to rozszerzyć na szczepionki, które przeszły procedurę awaryjnego dopuszczenia przez WHO" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Komisje Europejską.

Ponadto, KE proponuje podniesienie progu liczby zakażeń, służącego do określania, czy wszystkie podróże z konkretnego kraju powinny być dozwolone.

"Jednocześnie pojawienie się niepokojących wariantów koronawirusa wymaga dalszej czujności. Dlatego jako środek zaradczy Komisja proponuje nowy mechanizm hamulca bezpieczeństwa, który należy koordynować na szczeblu Unii i który ograniczyłby ryzyko dostania się takich wariantów do UE" - dodaje KE.

"Umożliwi to państwom członkowskim szybkie i tymczasowe ograniczenie do ścisłego minimum wszystkich podróży z krajów dotkniętych katastrofą na czas potrzebny do wprowadzenia odpowiednich środków sanitarnych" - przekonuje Komisja.

Czytaj więcej:

"Rzeczpospolita": Powtórka wakacji z Covid-19

Szef TUI: Sezon letnich wakacji może być uratowany

Belgia: Zniesiono zakaz podróżowania za granicę na wakacje

USA: Departament Stanu odradza podróże do ponad 100 krajów, w tym Polski

UK: Wakacje we Francji czy Włoszech "mogą być możliwe już w czerwcu"

Podróże po Europie: By polecieć do Chorwacji i Grecji zaszczepieni już nie potrzebują testu

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 16.09.2021
  GBP 5.3697 złEUR 4.5736 złUSD 3.8847 złCHF 4.2054 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement