Menu

Neuer extends contract with Bayern till 2023

Neuer extends contract with Bayern till 2023
W mediach głośno było, że piłkarz żądał rekordowej gaży. (Fot. Getty Images)
Goalkeeper Manuel Neuer has extended his contract with German champions Bayern Munich, the club said in a statement on Wednesday.
Advertisement
News available in Polish

Ostatecznie obie strony się porozumiały i kontrakt został przedłużony o dwa lata. "Jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy, że udało się już teraz znaleźć rozwiązanie. Manuel jest najlepszym bramkarzem na świecie i naszym kapitanem" - poinformował szef Bayernu Karl-Heinz Rummenigge.

Także Neuer przyznał, że kamień spadł mu z serca. "Patrzę z wielkim optymizmem w przyszłość. W Bayernie czuję się bardzo dobrze, a w Monachium już się zadomowiłem" - przyznał urodzony w Gelsenkirchen zawodnik.

"Przed wznowieniem rozgrywek nie chciałem podejmować żadnych decyzji, bo nie było wiadomo, co dalej będzie z sezonem. Poza tym ważne dla mnie było, żebym mógł dalej pracować z trenerem bramkarzy Tonim Tapalovicem. To też zostało już ostatecznie wyjaśnione" - zaznaczył klubowy kolega Roberta Lewandowskiego.

W trakcie negocjacji media informowały, że słynnemu bramkarzowi zależy na kontrakcie do 2025 roku i zarobkach w wysokości 20 mln euro. Jednak zarówno on, jak i jego doradca Thomas Kroth twierdzili, że to są informacje nieprawdziwe.

Neuer trafił do Bayernu latem 2011 roku z Schalke 04 Gelsenkirchen, które zarobiło na nim 30 mln euro. Z monachijskim klubem zdobył siedem tytułów mistrza Niemiec i triumfował w Lidze Mistrzów (2013).

Czytaj więcej:

Mueller przedłużył kontrakt z Bayernem do 2023 roku

Bild: Neuer zażądał podwyżki do 20 mln euro rocznie

Media: Klose asystentem Flicka w Bayernie

Liga niemiecka: Trwają rozmowy o wprowadzeniu limitu zarobków

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement