Menu

Netherlands: Pole died after saving children

Netherlands: Pole died after saving children
Julianadorp to miasto w północnej Holandii, leży około 6 kilometrów na południe od miasta Den Helder. Na zdj. wydmy w Julianadrop.(Fot. Getty Images)
The Pole saved three drowning children in the Netherlands, but he died himself - reports the Dutch 'Nederlandse Omroep Stichting' on its website. The tragic event took place near the town of Julianadorp.
Advertisement
News available in Polish

37-letni Polak, który zmarł po tym, gdy uratował trójkę dzieci z morza, jest migrantem zarobkowym. Dzieci, które wyciągnął z wody, należą do niemieckiej rodziny, która przyjechała do Holandii na wakacje.

Polaka udało się wyciągnąć z wody na plażę, jednak po reanimacji i przewiezieniu do szpitala zmarł. Do tragicznego zdarzenia doszło na niestrzeżonej plaży, na której nie było żadnych flag informujących kąpiących się, że ryzykują, bo morze jest niespokojne.

Ratownik z Julianadorp i brygada ratunkowa z pobliskiego Callantsoog znaleźli się na miejscu około 7-8 minut po zgłoszeniu o tonącym człowieku.

"Niestety, nie możemy objąć całego wybrzeża nadzorem" - tłumaczy Marc van der Jagt z holenderskiej brygady ratowniczej. "Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby w ramach naszych możliwości finansowych ostrzegać ludzi na różne sposoby, w tym za pośrednictwem strony internetowej. Niemniej każdego roku prowadzimy wiele działań ratowniczych. Niestety, kilka razy nie zakończyły się sukcesem" - podsumował.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement