Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Netherlands: 13 Omicron infections among South African passengers

Netherlands: 13 Omicron infections among South African passengers
Holenderskie władze obawiają się, że to jedynie "wierzchołek góry lodowej". (Fot. Getty Images)
13 cases of infection with the new variant of the coronavirus Omikron were found among passengers on two Friday flights from South Africa to Amsterdam, the Dutch National Institute of Public Health (RIVM) reported.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

RIVM wyjaśnił, że 13 osób zakażonych Omikronem było wśród 61 pasażerów, którzy uzyskali pozytywny wynik testów na koronawirusa. Wszyscy przebywają obecnie w izolacji w jednym z hoteli w pobliżu amsterdamskiego lotniska Schiphol.

"W naszym badaniu sekwencjonowania wirusa, które wciąż trwa, do tej pory znaleźliśmy 13 przypadków wariantu Omikron wśród pozytywnych testów dla pasażerów" – przekazał w oświadczeniu RIVM.

"Nie jest wykluczone, że więcej przypadków pojawi się w Holandii" - wskazał minister zdrowia Hugo de Jonge. "To może być wierzchołek góry lodowej. Wzywamy ludzi, którzy przybyli z tego obszaru, do jak najszybszego poddania się testom" - dodał.

"Martwimy się, ale jeszcze nie wiemy, jak duże to będzie zmartwienie. Światowa Organizacja Zdrowia stwierdziła, że jest to wariant niepokojący, ale jak bardzo, to pokaże dopiero kilka następnych tygodni" - przekazał.

W piątek dwoma lotami z Johannesburga i Kapsztadu do Holandii przyleciało ok. 600 pasażerów. 531 osób miało negatywny wynik testu.

Tego samego dnia minister zdrowia ogłosił zakaz lotów z krajów południowej części Afryki. Powodem jest właśnie Omikron. Ograniczenia weszły w życie w trybie natychmiastowym. Zakaz lądowania dotyczy lotów z RPA, Botswany, Eswatini, Lesoto, Namibii i Zimbabwe.

Czytaj więcej:

Izrael zamyka granice w walce z nowym wariantem koronawirusa

Rząd UK ogłasza nowe restrykcje po wykryciu pierwszych zakażeń wariantem Omikron

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 21.01.2022
  GBP 5.4210 złEUR 4.5303 złUSD 3.9953 złCHF 4.3786 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement