Menu

Ski World Cup: Piotr Żyła received the gold medal

Ski World Cup: Piotr Żyła received the gold medal
Żyła przyznał, że długo przeżywał sobotni sukces: "Do 5:00 czy 6:00 rano mnie trzymało!". (Fot. Getty Images)
Two days after winning the world show jumping competition, Piotr Żyła received the gold medal in Oberstdorf. After the ceremony, he did not hide his emotions and assured that he would also be well prepared for the Friday competition on the large hill.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Tak sobie nuciłem i przed oczami przemykała mi ta praca i to, co przez te wszystkie lata działo się w mojej karierze - te dobre momenty i te gorsze. To aż nie do wiary. W pewnych momentach człowiek nie żyje już marzeniami, a samą pracą. To staje się bardziej istotne" - przyznał Żyła w TVP Sport po wysłuchaniu Mazurka Dąbrowskiego.

"Przypomniało mi się, jak zrobiłem sobie taką małą skocznię przy domu i na nartach biegówkach odtwarzałem sobie różne skoki. Oglądałem je najpierw w telewizji, a potem odtwarzałem. Polacy akurat słabo wtedy skakali, to były czasy Funakiego. Odtwarzałem sobie te skoki, na końcu jechałem ja i... wygrywałem. To było takie marzenie, może z 8 lat wtedy miałem. Dawno, dawno temu..." - dodał mistrz świata, który zaskoczył nową fryzurą, był ostrzyżony niemal na zero.

Żyła przyznał, że długo przeżywał sobotni sukces. "Do 5:00 czy 6:00 rano mnie trzymało! Ale odespałem to wszystko. Długo dziś spałem. Wczoraj, jak przyszedłem ze skoczni, to otworzyłem sobie piwo. Wypiłem łyka i padłem! Obudziłem się dziś przed testem, zdążyłem zjeść śniadanko, a potem przed obiadkiem zrobiłem sobie jeszcze fryzurę. Później była regeneracja z fizjo, znowu spanie i obudziłem się na dekorację" - opowiadał przed kamerą.

Zapewnił, że na piątkowy konkursu na skoczni dużej będzie odpowiednio przygotowany, a teraz musi "zbudować energię".

Drugie miejsce w sobotę zajął Niemiec Karl Geiger, a trzecie Słoweniec Anze Lanisek. Piąty był broniący tytułu Dawid Kubacki.

Czytaj więcej:

Piotr Żyła mistrzem świata! Ogromny sukces Polaka w Oberstdorfie

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 19.10.2021
  GBP 5.4084 złEUR 4.5717 złUSD 3.9212 złCHF 4.2644 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement