Menu

Naomi Osaka offers herself an American women’s football club

Naomi Osaka offers herself an American women’s football club
Słynna tenisistka chce wspierać kobiecy sport. (Fot. Getty Images)
A few days before the opening of the Australian Open, of which she will be one of the headliners, the new tennis star, the Japanese Naomi Osaka, announced Thursday via Twitter that she had become the owner of the team.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Kobiety, które zainwestowały w mój rozwój sprawiły, że jestem dziś tym, kim jestem. Nie wiem, gdzie bym była bez nich. Z dumą ogłaszam, że jestem teraz właścicielką North Carolina Courage" - napisała na Twitterze Osaka.

W wywiadzie dla portalu The Athletic dodała zaś: "Bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na sport kobiet i wspierać nowe pokolenie młodych dziewcząt. Jestem przedsiębiorcza i stawiam sobie całkiem ambitne cele".

Japonka, która jako dziecko zamieszkała z rodzicami w USA, w maju ubiegłego roku została według magazynu "Forbes" najlepiej zarabiającą sportsmenką świata. Jak oszacowano wówczas, w ciągu 12 miesięcy zarobiła 37,4 miliona dolarów.

Zajmująca trzecie miejsce w rankingu WTA zawodniczka, która w przeszłości była liderką tego zestawienia, zakupem akcji North Carolina Courage poszła w ślady innej tenisistki. Słynna Amerykanka Serena Williams zainwestowała w drużynę Angel City FC, która ma zadebiutować w NWSL w przyszłym sezonie.

Klub Osaki, który założono w 2017 roku, wywalczył mistrzostwo kraju w 2018 i 2019 roku. 

Czytaj więcej:

LeBron James i Naomi Osaka w gronie wyróżnionych przez "Sports Illustrated”

Lewandowski, Osaka i Bayern Monachium triumfatorami plebiscytu AIPS

Australian Open: Naomi Osaka usunęła zdjęcie pokazujące trening

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 26.07.2021
  GBP 5.3582 złEUR 4.5858 złUSD 3.8915 złCHF 4.2381 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement