Menu

Naomi Osaka, Nadal win top Laureus sports awards

Naomi Osaka, Nadal win top Laureus sports awards
Laureatów wybrał panel złożony z 68 sportowych znakomitości. (Fot. Getty Images)
Tennis players Rafael Nadal and Naomi Osaka picked up the Laureus Sportsman and Sportswoman of the Year awards on Thursday with football star Mo Salah and Formula One world champion Lewis Hamilton also recognized.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Lewandowski wprawdzie sam nagrody nie dostał, ale i tak może być zadowolony, bo Laureus otrzymał jego klub Bayern Monachium. To właśnie z nim polski napastnik sięgnął po sześć tytułów w minionym sezonie.

Gala Nagród odbyła się w Sewilli, ale z powodu pandemicznych ograniczeń odbyła wyłącznie online. To 22. edycja, a laureatów wybrał panel złożony z 68 sportowych znakomitości, który wskazał najlepszych w poszczególnych kategoriach.

19-letnia Świątek, była nominowana w kategorii "niespodzianka roku", ale nagrodę ostatecznie otrzymał 24-letni Patrick Mahomes, który poprowadził drużynę Kansas City Chiefs do pierwszego od 50 lat sukcesu w rozgrywkach o Super Bowl w futbolu amerykańskim.

W innych kategoriach zwyciężali m.in. mistrz Formuły 1 Lewis Hamilton za walkę z rasizmem i egipski piłkarz Liverpoolu Mohamed Salah za zaangażowanie w sprawy społeczne. Nagrodzona za całokształt kariery oraz walkę o równouprawnienie została ikona tenisa Amerykanka Billie Jean King.

Nagrody Laureusa przyznawane są od 2000 roku. Pomysłodawcą wyróżniania sportowców w ten sposób był ówczesny prezydent RPA, laureat Pokojowej Nagrody Nobla Nelson Mandela.

Czytaj więcej:

Lewandowski, Osaka i Bayern Monachium triumfatorami plebiscytu AIPS

Naomi Osaka została właścicielką klubu piłkarskiego

Iga Świątek i Robert Lewandowski wśród finalistów nagrody Laureusa

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 18.06.2021
  GBP 5.3015 złEUR 4.5503 złUSD 3.8198 złCHF 4.1580 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement