Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Nagelsmann: Lewandowski does not look frustrated

Nagelsmann: Lewandowski does not look frustrated
Robert Lewandowski z trenerem Julianem Nagelsmannem po meczu Bayernu z Arminią Bielefeld. (Fot. Stefan Matzke - sampics/Corbis via Getty Images)
Julian Nagelsmann admitted on the eve of the Bundesliga classic against Borussia Dortmund that Robert Lewandowski does not look frustrated at not winning the Golden Ball. The Bayern Munich coach expressed his hope that the Pole will still have a chance to be the winner of the France Football poll.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Lewandowski w prestiżowym plebiscycie na najlepszego piłkarza świata 2021 roku zajął drugie miejsce, ustępując niewielką liczbą punktów Argentyńczykowi Lionelowi Messiemu.

"W takiej sytuacji ważne jest, żeby to niepowodzenie szybko zostawić za sobą, ale też czerpać z niego energię, mieć motywację do kolejnych wielkich osiągnięć. I myślę, że tak jest w jego przypadku. Absolutnie nie wygląda na sfrustrowanego, choć był tak blisko celu, ale się nie udało. Myślę, że gdyby miał 85 lat, to bolałoby go to bardziej" - oznajmił Nagelsmann na konferencji prasowej przed sobotnim pojedynkiem na szczycie Bundesligi.

Szkoleniowiec, który jest tylko o rok starszy od polskiego piłkarza, wierzy, że Lewandowski będzie miał jeszcze szansę zdobyć prestiżową nagrodę. "Jest takie powiedzenie, że dzisiejsza porażka to zaczątek przyszłego zwycięstwa. Myślę, że tak może być w przypadku Lewego. Będzie czerpał z tego energię i nadal strzelał mnóstwo goli" - podsumował.

Nagelsmann podobnie jak Lewandowski ma nadzieję, że 17 stycznia FIFA w swojej ankiecie - przeprowadzonej wśród trenerów i kapitanów drużyn narodowych - po raz drugi z rzędu ogłosi Polaka najlepszym piłkarzem roku na świecie.

Czytaj więcej:

Robert Lewandowski bez Złotej Piłki, znów wygrał Messi

Prezes Bayernu: W przyszłym roku Lewandowski też będzie kandydatem do Złotej Piłki

Piłkarska LM: Bayern może zagrać z Barceloną bez kibiców

Anulowano bilety na sobotni mecz Borussii z Bayernem

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 28.01.2022
  GBP 5.4934 złEUR 4.5697 złUSD 4.1048 złCHF 4.4086 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement