Menu

Nadal about start at French Open: I'll see what situation will be in Europe

Nadal about start at French Open: I'll see what situation will be in Europe
Nadal ogłosił, że w tym roku rezygnuje z obrony tytułu w US Open. (Fot. Getty Images)
The Spaniard, Rafael Nadal, said that before making a decision on the participation in the French Open, he would see what the situation in Europe would be like. The runner-up in the world ranking of tennis players on Tuesday withdrew from participating in the US Open - a year ago he won both Grand Slam tournaments.
Advertisement
News available in Polish

French Open, w którym Nadal triumfował rekordowe 12 razy, tradycyjnie odbywa się na przełomie maja i czerwca. Z uwagi na pandemię koronawirusa organizatorzy przenieśli turniej na jesień - w terminie od 27 września do 11 października.

"Będę przygotowywał się do sezonu na kortach ziemnych w Europie (imprezę w Paryżu poprzedzić ma turniej ATP w Rzymie), a kiedy nadejdzie odpowiedni czas, to podejmę decyzję. Zobaczymy, jaka będzie sytuacja w Europie i czy wszystko będzie pod kontrolą, czy też nie. Wówczas zdecyduję" - oświadczył słynny Hiszpan podczas wirtualnej konferencji prasowej.

Po raz pierwszy na kortach im. Rolanda Garrosa wystąpił w 2005 roku i potem nigdy nie zrezygnował z rywalizacji na nich.

We wtorek organizatorzy imprezy ATP w Madrycie ogłosili, że z powodu trudności finansowych związanych z Covid-19 tegoroczna edycja nie odbędzie się. Po zmianach w kalendarzu planowana była ona w dniach 13-19 września i miała rozpocząć tegoroczną serię dużych turniejów tenisowych na "mączce". Tego samego dnia mieszkający na Majorce Nadal ogłosił, że rezygnuje z obrony tytułu w US Open. Nowojorskie zawody na kortach twardych - bez udziału publiczności - mają ruszyć 31 sierpnia. W poprzednim sezonie Hiszpan zdobył tam swój 19. tytuł wielkoszlemowy.

"Moje serce podpowiedziało mi, że to nie jest dobry czas na długie podróże" - uzasadnił wczoraj.

Zapytano go też o kontrowersyjny cykl imprez pokazowych Adria Tour, organizowany przez Serba Novaka Djokovica, podczas którego kilku tenisistów zaraziło się koronawirusem.

"Oczywiście, popełniono błąd przy tym turnieju. Ale wierzę, że wynikało to z nieznajomości sytuacji dotyczącej pandemii" - ocenił.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 22.09.2020
  GBP 4.920 złEUR 4.505 złUSD 3.836 złCHF 4.190 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement