Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Shoes that Kobe Bryant donated to teenage LeBron James on auction

Shoes that Kobe Bryant donated to teenage LeBron James on auction
LeBron James (na zdj.) chodził w butach swego idola, chociaż były dla niego o numer za małe... (Fot. PAP/EPA)
Just over a year after Bryant's tragic death, fans have the opportunity to bid on the sneakers that this unforgettable basketball player gave as a gift to current basketball virtuoso LeBron James at their first meeting in 2002.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

LeBron James, obecny filar Los Angeles Lakers, czyli dawnego klubu Bryanta, w 2002 roku miał 18 lat i grał w licealnej drużynie St. Vincent – St. Mary High School. Do "dorosłej" koszykówki wdarł się z impetem w 2003 roku, gdy został wybrany z pierwszym numerem w drafcie NBA przez Cleveland Cavaliers. Nieco wcześniej jego talent dostrzegł Bryant i podarował mu swoje buty. O tym niezwykłym prezencie LeBron James opowiedział już po tragicznej śmierci Kobego. Zdradził też, że używał ich, choć były na niego o numer za małe.

Teraz te buty można kupić na licytacji, która odbywa się na stronie domu aukcyjnego Heritage Auctions. Są niestandardowe, ponieważ powstały na zamówienie – by upamiętnić zamachy terrorystyczne z 11 września 2001. Stąd m.in. ich oryginalna kolorystyka. Cena, którą należy obecnie przebić, to 21 tys. dolarów. Nie jest to jednak zapewne ostateczna kwota. Aukcja kończy się w sobotę 27 lutego.

Sześć lat po tym pierwszym spotkaniu Kobe Bryant i LeBron James zagrali razem w drużynie narodowej USA podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie oraz na kolejnych Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Z obu wrócili ze złotymi medalami.

Kobe Bryant zginął w wypadku lotniczym 26 stycznia 2020 roku.

Czytaj więcej:

Książka Kobego Bryanta, wydana po jego śmierci, trafiła do sprzedaży

LeBron James i Naomi Osaka w gronie wyróżnionych przez "Sports Illustrated”

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 24.03.2023
  GBP 5.3417 złEUR 4.6911 złUSD 4.3742 złCHF 4.7623 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement