Menu

Meghan to miss Philip’s funeral ‘as she doesn’t want to be centre of attention’

Meghan to miss Philip’s funeral ‘as she doesn’t want to be centre of attention’
Żona Harry'ego, która wiosną spodziewa się narodzin swojego drugiego dziecka, została w Kalifornii. (Fot. Getty Images)
Meghan Markle told friends one of the reasons she is not attending Prince Philip’s funeral is because she ‘doesn’t want to be the centre of attention’.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Harry już w niedzielę przyleciał do Wielkiej Brytanii, aby wziąć udział w pogrzebie swojego dziadka. Wnuk zmarłego w piątek Filipa przebywa obecnie na kwarantannie w Londynie.

Żona Harry'ego, która wiosną spodziewa się narodzin swojego drugiego dziecka, została w Kalifornii. Podróży przez Atlantyk miał zabronić Meghan prowadzący jej drugą ciążę lekarz, co potwierdził rzecznik pałacu Buckingham.

"Meghan uważa, że jej głównym zadaniem jest teraz wspieranie Harry'ego. To jemu pozostawiła decyzję, czy powinna z nim polecieć na pogrzeb księcia Filipa. Nie chciała być w centrum uwagi" - zdradziło źródło gazety "Daily Mail".

Meghan miała też stwierdzić, że ​​"w tym trudnym czasie rodzina powinna trzymać się razem, więc chciałaby, aby porzucili różnice i się zjednoczyli". "Uważa, że właśnie tego chciałby Filip, a ona jest gotowa im przebaczyć i iść dalej przez życie z podniesioną głową" - dodał informator brytyjskiego dziennika.

Podkreślił, że nie tylko lekarz odradził Meghan podróż na Wyspy: "Także jej matka, Doria nalegała, aby Meghan wspierała Harry'ego na odległość. Doria bardzo opiekuje się Meghan i nie chce, by narażała własne zdrowie. Stres to ostatnia rzecz, jakiej Meghan teraz potrzebuje".

Książę Filip zmarł w piątek rano na zamku w Windsorze w wieku 99 lat. Ze względu na wynikające z pandemii ograniczenia w uroczystościach pogrzebowych, które odbędą się w sobotę, udział weźmie nie więcej niż 30 osób.

Stosunki Harry'ego i Meghan z resztą rodziny ochłodziły się po głośnym wywiadzie, którego wraz z Meghan udzielił amerykańskiej dziennikarce Oprah Winfrey. Para zarzuciła w nim reszcie rodziny brak wsparcia dla Meghan, nierówne ich traktowanie, a także twierdziła, iż ktoś z jej członków wyrażał obawy co do koloru skóry ich dziecka.

Czytaj więcej:

Książę Filip nie żyje. Mąż królowej Elżbiety II miał 99 lat

Pogrzeb księcia Filipa w sobotę 17 kwietnia

Książę Andrzej: Śmierć męża pozostawiła pustkę w życiu królowej

Książę Harry przyleciał na pogrzeb swojego dziadka. Meghan została w USA

Czciciele księcia Filipa opłakują śmierć swojego bóstwa

William i Harry żegnają zmarłego dziadka. Wydali osobne oświadczenia

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 11.05.2021
  GBP 5.3050 złEUR 4.5628 złUSD 3.7514 złCHF 4.1592 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement