Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Media in Portugal: Santos knows the Czechs well, he certainly has a plan

Media in Portugal: Santos knows the Czechs well, he certainly has a plan
Jak wypadnie polska kadra pod kierownictwem Fernando Santosa w meczu z Czechami? (Fot. Getty Images)
Portuguese sports commentators are counting on a successful debut of their compatriot Fernando Santos as the coach of Polish footballers in Friday's match against the Czech Republic for the inauguration of the European Championship qualifiers and hope that the white-and-red team will try to win in Prague.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Dziennikarz CNN Portugal Paulo Pereira nie ma wątpliwości, że Santos - pomimo kilku kontuzji w polskiej kadrze - wyłoni najbardziej optymalny skład na spotkanie w Pradze, czyli "zawodników najbardziej pasujących mu do koncepcji gry".

"Santos jest bardzo dobrze zorganizowanym selekcjonerem, poukładanym, a jednocześnie bardzo zaangażowanym w swoją pracę" - oznajmił Pereira, który uważa, że faworytem tego pojedynku są Polacy i to właśnie oni zwyciężą w Pradze.

Fernando Santos - odkąd objął funkcję selekcjonera polskiej reprezentacji - wciąż nie miał szans na to, aby się wykazać. (Fot. Getty Images)

Odnotował, że przed zgrupowaniem nowy selekcjoner zapewniał, że dobrze zna najbliższych rywali Polaków, co - jego zdaniem - może oznaczać, że Portugalczyk ma już "plan wygrania z Czechami".

"Santos rzadko wypowiada się z taką stanowczością. Jeśli zrobił to przed meczem z Czechami, to znak, że wie jak rozmontować rywali Polaków" - ocenił.

Pereira przypomniał, że w ubiegłym roku jako szkoleniowiec Portugalii dwukrotnie "rozpracował" Czechów w meczach Ligi Narodów, z czego w Pradze zwyciężył ze swoimi podopiecznymi aż 4:0.

Portugalski dziennik "O Jogo" oraz telewizja TVI odnotowują, że w zespole Polski brakuje dwóch jego dotychczasowych filarów - Kamila Glika oraz Grzegorza Krychowiaka.

Czesi wielokrotnie pokazali, że mogą btyć bardzo groźnym rywalem. (Fot. Getty Images)

Lizbońska stacja jest co do Polaków dobrej myśli, choć zaznacza, że Santos trafia w swoim inauguracyjnym spotkaniu na potencjalnie najsilniejszego rywala. Wierzy jednak, że "strategia opracowaną przez portugalskiego trenera przyniesie efekty".

Przypomina, że Santos już krótko po styczniowej prezentacji jako selekcjonera biało-czerwonych zamieszkał w Polsce, gdzie regularnie pojawia się na meczach ligowych. Owocem tej pracy, jak zauważa TVI, jest powołanie do kadry Bena Ledermana z Rakowa Częstochowa oraz Bartosza Salamona z Lecha Poznań.

Podporą kadry na Czechy i Albanię, jak odnotowują portugalscy dziennikarze, będzie jednak Robert Lewandowski. "Tu nie ma żadnej niespodzianki" - uważa stołeczna stacja SportTV.

Przypomina, że dla polskiego napastnika miniona niedziela była bardzo pracowita z powodu prestiżowego "El Clasico" jego Barcelony z Realem Madryt (2:1), a do tego zakończył on mecz z zakrwawioną stopą.

Czytaj więcej:

Sebastian Mila: "Są kłopoty, ale Santos zapracował na zaufanie"

El. ME 2024: Kadra Santosa już po treningu, oczekiwanie na Salamona

El. ME 2024: Bereszyński nie zagra, dodatkowe powołanie dla Puchacza

El. ME 2024: Kontuzjowany Kozłowski opuścił zgrupowanie kadry

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 22.09.2023
  GBP 5.3020 złEUR 4.6069 złUSD 4.3269 złCHF 4.7752 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement