Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Media: Xavi Demands Barca's authorities to quickly obtain Lewandowski and Kounde

Media: Xavi Demands Barca's authorities to quickly obtain Lewandowski and Kounde
Czy Robert Lewandowski wkrótce oficjalnie trafi do katalońskiego klubu? (Fot. Getty Images)
FC Barcelona football coach Xavi Hernandez is pushing the authorities of the Catalan club to bring two players to Camp Nou as soon as possible: Polish forward Robert Lewandowski and French defender Jules Kounde, Spanish media claim.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Według wydawanego w Madrycie dziennika "AS", po zakończeniu walnego zgromadzenia akcjonariuszy klubu, Xavi miał spotkać się w tej sprawie z prezesem "Dumy Katalonii" Joanem Laportą.

"Xavi naciska na Laportę: Lewandowski i Kounde są nieodzownymi zawodnikami" - doniósł "AS", podkreślając, że grający obecnie w Bayernie Monachium i Sevilla CF piłkarze są "priorytetem" dla szkoleniowca Barcy.

Według ustaleń stołecznej gazety, trener Hernandez chciałby mieć w szeregach Barcy obu zawodników już w lipcu 2022 r., aby móc zabrać ich na amerykańskie tournee swojego zespołu. Przypominając, że Polak ma przed sobą jeszcze jeden rok umowy z Bayernem, zaznacza jednak, że kontrakt ten teoretycznie można skrócić.

"AS" twierdzi, że dyrekcja katalońskiego klubu jest już gotowa zapłacić za Roberta Lewandowskiego 40 mln euro.

Tymczasem dziennik "Sport" donosi, że Bayern skłonny jest pozbyć się polskiego napastnika za 50 mln euro. Utrzymuje, że jeszcze w czerwcu doszłoby do ostatecznych negocjacji w sprawie przyszłości blisko 34-letniego napastnika.

"Wydaje się, że sprawa zakontraktowania Roberta Lewandowskiego przez FC Barcelona weszła na ostatnią prostą" - wyjaśnił wydawany w stolicy Katalonii dziennik.

Barcelońska gazeta utrzymuje, że na Camp Nou przygotowano już propozycje o wartości 50 mln euro dotyczącą nabycia czołowego strzelca Bundesligi i lada dzień trafi ona na biurko włodarzy monachijskiego klubu.

Czytaj więcej:

Lewandowski cały czas wielkim celem transferowym Barcelony

Hiszpańskie media: Barcelona tworzy warunki do zakupu Lewandowskiego

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 02.12.2022
  GBP 5.4610 złEUR 4.6850 złUSD 4.4492 złCHF 4.7576 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement